Kaleidoskoobi parim äriidee: määra auto tehniline rike heli järgi

18. mail Tartu Ülikooli (TÜ) raamatukogus toimunud Lõuna-Eesti suurima noorte äri- ja projektiideede võistluse Kaleidoskoop võitis meeskond CarZam. Kaleidoskoobi eelvoorus osales 19 võistlejat, kellest jõudis finaali 10 parimat. Sel aastal korraldati Kaleidoskoopi üheskoos  demopäevaga.

Tiim CarZam idee on luua seade, mis käib auto mootori külge ning mis saab auto heli järgi aru, kui midagi on valesti. Žüriisse kuulusid TÜ arendusprorektor Erik Puura, Tartu Linnavalitsuse ettevõtluse arengu peaspetsialist Siim Espenberg ja GoWorkaBiti kaasasutaja Kei Karlsson. Nende hinnangul oli tänavune tase kõrge, sest žürii ette toodi palju teaduspõhiseid ja hästi läbimõeldud ideid. Samas ütles Kei Karlsson, et kohati on keeruline tiime hinnata, sest nende arengujärgud on väga erinevas staadiumis. Lisaks kiitis ta, et äriidee esitlejate hulgas oli tavapäraste müügiinimeste asemel palju just arendajaid.

Auhinnaks sai võitjameeskond esitlusvõimaluse äriideevõistlusel „JA Europe Enterprise Challenge“ Riias. CarZam on läbinud ka TÜ Ideelabori STARTER Basic eelinkubatsiooni programmi. Ideeautor Andres Kiik: „Tänane võit andis kindlasti tohutult motivatsiooni! Nüüd on meie järgmiseks eesmärgiks suve lõpuks valmis saada juba esmane prototüüp.“

Samuti anti välja eriauhindu. Meeskonnad Web Scraper ja Foodyverse said auhinnaks piletid „Latitude59“ ärikonverentsile ning õpilasfirma Cofelius piletid järgmisele „sTARTUp Day“ üritusele. Lisaks andis Tartu linn välja rahalise eripreemia, mille sai tiim PowerUp Fuel Cells.

Sel aastal toimus Kaleidoskoop juba kümnendat korda. Kaleidoskoobi järgmine eelvoor toimub 13. detsembril 2018 ja finaalvõistlus peetakse „sTARTUp Day’l“ 24. jaanuaril 2019 Tartus.

Lisainfo: Riin Lisett Rei, TÜ Ideelabori turundus- ja kommunikatsioonijuht, 737 4817, riin.lisett.rei@ut.ee