Kaleidoskoobil jagati ahvatlevaid auhindu viie huvitava äriidee eest

Lõuna-Eesti suurim noorte äri- ja projektiideede võistlus Kaleidoskoop toimus sel sügisel juba 17. korda. Võistluse eelvoorus osales 23 tiimi, kellest viis pääsesid finaali oma ideed esitlema.

16. detsembril toimunud eelvoorus pidid tiimid esitama kolmeminutilise video liftikõnega. Žürii, kuhu kuulusid TRIT Services OÜ kaasasutaja Ants-Oskar Mäesalu, Tartu Linnavalitsuse esindaja Kertu Tombak, Delta ettevõtluskogukonna koordineerija Kristi Vabamäe, projekti Edu ja Tegu peaspetsialist Piret Arusaar, Startup Day ökosüsteemi strateeg Ermo Tikk ja MyGamesi turundusjuht Taavi Tamm, lähtus võistlejate hindamisel idee edasiarendamise võimalusest, probleemi olemasolust ja turusobivusest. Eelvooru võistlejate hulgast valiti välja viis tiimi, kes pääsesid 20. detsembril toimunud finaali:

• Harbour-In tutvustas broneerimisplatvormi sadamate jaoks;
• Join esitles rakendust, mis innustab kasutajaid püstitama näiteks koos sõpruskonnaga ühiseid eesmärke ja neid üksteist toetades saavutama;
• Urumarja Saunalaager soovib hakata pakkuma pärimuslikke saunatraditsioone tutvustavaid elamuspakette;
• UV Link kavatseb välja töötada desinfitseerivate omadustega ukselingi;
• Vinyl Lovers pakkus välja rakenduse, mis aitab vinüülplaadihuvilistel leida poodidest sobiv plaat.

Hasan Abdullayev, kes jõudis neljakuulise äriideede aredamise programmi Starter lõppvõistlusele Kaleidoskoop oma meeskonnaga Join, nimetas kogu programmi väärtuslikuks kogemuseks. Ta sõnas, et tunneb end nüüd palju motiveerituma ja võimekamana, et tulevikus ise oma ettevõte luua. Lisaks leidis ta häid kontakte iduettevõtete ökosüsteemis. „Arvan, et see praktiline programm sobib kõigile, kes soovivad ettevõtlusega alustada, eriti kui puudub varasem kogemus,“ ütles Abdullayev.

Meeskonnad pälvisid põnevate ideede eest väärilised auhinnad. Startup Day ärifestivali piletid ning võimaluse esitleda seal oma ideed said Urumarja Saunalaager ja Join. Harbour-In ja Vinyl Lovers said tehnoloogiafestivali Latitude59 piletite omanikeks ning Tartu Linnavalitsuse auhind läks UV Linkile.

Finaali žüriis olid Tartu Teaduspargi projektijuht Vaido Mikheim, TRIT Services OÜ kaasasutaja Ants-Oskar Mäesalu ning Triinu Hansen AS-ist Bercman Technologies. Mikheimi sõnul on õpilas- ja üliõpilasmeeskondadele mõeldud Starter koos lõppvõistlusega Kaleidoskoop igati väärt ettevõtmine. „See aitab tekitada ja hoida ettevõtlushuvi, annab praktilisi teadmisi ja kogemusi ning võimaldab luua kontaktvõrgustiku, millest võib tulevikus olla ohtralt kasu,“ ütles ta. „Selleaastases finaalis nägime eriilmelisi tiime ja ideid, millest õige mitmel on hea potentsiaal jõuda turu ja klientideni,“ lisas Mikheim.

Kaleidoskoopi rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Pildil on tiimid, kes pidid esitama kolmeminutilise video liftikõnega. Foto: Erakogu

Vectiopepi meeskond

Uudset vähiravitehnoloogiat arendav Vectiopep kaasas 450 000 eurot

Maive Rute Tartu Ülikoolis