Kaleidoskoop valib taas parimaid äriideid

Reedel, 19. mail kl 12 selguvad Lõuna-Eesti suurima noorte äri- ja projektiideede konkursi Kaleidoskoop võitjad. Meeleolukal finaalvõistlusel astuvad lavale eelvoorus välja valitud kümme meeskonda, teiste hulgas näiteks näpurulapargid ja viipekeelsed lasteraamatud.

Eelmisel nädalal toimunud eelvoorus jõudis žürii ette 22 omanäolist ideed, mille seast valiti välja 10 tugevamat. Nii astuvad reedel võistlustulle päästeameti tööd kiiremaks muutev mobiiliäpp, kõrvaklapihoidjad, energiasäästlike ehitiste disainimise tarkvara ning mitmed teised põnevad ideed. Kümne parima seast leiab ka Tartu linna ja ülikooliga seotud ideid: näiteks mobiiliäpp, mis tutvustab Tartu linna ilukirjanduse ja vanade fotode kaudu või projekt, mille käigus kogutakse värvikaid lugusid ülikooliajast.

Üks finalistidest, MÖTIW märkmikke valmistav Karin Kruup kinnitab, et vähemalt esimeses voorus oli õhkkond toetav ja hubane. „Mul on hea meel, et saan saatusekaaslastega seda kogemust jagada – me oleme ühtmoodi mõtlevad ettevõtlikud inimesed, kes on oma teekonnal sarnases punktis,“ kiidab ta Kaleidoskoobil valitsevat ühtsustunnet. Samuti kinnitab neiu, et Ideelaborist saadud mentorsessioonid ja ettevõtjate kontaktid on hindamatud: „Ma olen saanud nii palju inimesi, kelle käest nõu küsida!“

Finaalilt ootab Karin eelkõige närvikõdi, naeratavaid nägusid ja uusi huvilisi märkmikutele.  „Enda idee veenvalt pitch-imine on omamoodi väljakutse, eriti alguses. Kui sellega hästi hakkama saab, kasvab usk ideesse ja iseendasse,“ jagab Karin enda kogemust. Pärast Kaleidoskoopi plaanib MÖTIW lihvida toote jätkusuutlikkust ja keskkonnasõbralikkust, et seejärel juba rahvusvahelise ühisrahastuskampaania toel maailma vallutada.

MÖTIWiga konkureerivad finaalis sellised ettevõtmised nagu FictionFeel, Gazelle, Medify, Pancake story, Poko, Zero Projects, Viiperaamat, WillDigital ja õpilasfirma KLAPP. Auhinnafondis on pääsmed erinevatele start-up-üritustele nagu SHIFT ärifestival, sTARTUp Day ärifestival ja JA Europe Enterprise Challenge. Lisaks erinevad ettevõtluse alustamise tugiteenuseid ning rahalised auhinnad. Tunnustamata ei jää ka publiku lemmik, kes valitakse finaalürituse jooksul.

Tänavu juba kaheksandat korda toimuv Kaleidoskoop on TÜ Ideelabori korraldatud Lõuna-Eesti suurim õpilaste ja tudengite äri- ja projektiideede konkurss Ideelabori STARTER programmi lõpuüritus. Finaalvõistluse žüriis hindavad meeskondi rahvusvaheliselt kogenud ettevõtja ja investor Yrjö Ojasaar, GoWorkABiti asutaja Kei Karlson, Tartu linna ettevõtluse arengu peaspetsialist Alo Lilles  ja Tartu ülikooli ettevõtlusprofessor Tõnis Mets. Õhtut juhib Ideelabori vilistlane, idufirma Brandlyse eestvedaja Andreas Unt. Üritust toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Vaata lisa Kaleidoskoobi Facebooki ürituse lehelt.

Lisainfo: Maret Ahonen, TÜ Ideelabori juht, 522 5910, maret.ahonen@ut.ee

Kadri Kunnus
Tartu ülikooli avalike suhete peaspetsialist