"Känguru" paneb 14 300 õpilast matemaatikaülesandeid lahendama

Reedel, 18. märtsil, kolmanda õppeveerandi viimasel päeval, võistleb 14 300 Eesti kooliõpilast 362 koolist koos kuue miljoni eakaaslasega 46 riigist rahvusvahelisel matemaatikavõistlusel Känguru.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38827","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Ürituse peakorraldaja, TÜ teaduskooli metoodiku Raili Vildi sõnul ei ole maailma populaarseima matemaatikavõistluse Känguru eesmärk võrrelda erinevate maade õpilaste tulemusi, vaid pakkuda lahendamiseks põnevaid ja mängulisi ülesandeid, kus lisaks teadmistele on olulised ka nutikus ja loovus. "Seekordseks, järjekorras juba 16. võistluseks on registreerunud rohkem osalejaid ja koole kui iial varem, seega võib öelda, et matemaatika on laste hulgas järjest populaarsem," lisas Vilt.

Võistlus on individuaalne ning toimub neljas vanuserühmas: 3.−4.klass, 5.−6. klass, 7.−8. klass ja 9.−10. klass. Võistlus toimub koolides kohapeal ja ülesannete lahendamiseks on aega 1 tund ja 15 min.

Üleriigiline kokkuvõte võistluse tulemustest valmib aprilli teisel poolel. Parimaid ootavad suuremad ja väiksemad auhinnad.

Võistluse idee on alguse saanud Austraaliast. 1991. aastal hakati võistlust korraldama ka Prantsusmaal, praeguseks on osavõtjaid juba 46 riigist. Algatajamaa auks hakati võistlust nimetama Känguruks.

2010. aastal pälvis matemaatikavõistlus "Känguru" Haridus- ja Teadusministeeriumi teaduse populariseerimise auhinna ergutuspreemia kategoorias "Tegevused/tegevuste sarjad teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel".

Rohkem infot: www.teaduskool.ut.ee/kanguru

Lisainfo: Raili Vilt, TÜ teaduskooli metoodik, tel 737 5521, 5569 7029, e-post raili.vilt@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja