Keelekeskuse konverentsil räägitakse keeleõppest mitmekultuurilises aegruumis

28.–29. septembrini toimub Tartu Ülikooli keelekeskuses keelekeskuse 20 aasta juubelile ja Euroopa keeltepäevale pühendatud rahvusvaheline konverents „Keeleõpe mitmekultuurilises aegruumis“.

Keelekeskuse juhataja Tiina Kattel: „Aina avatumaks muutuvas maailmas seisavad ka keelekeskuste ees uued praktilised väljakutsed – kuidas õpetada multikultuurses klassiruumis, rakendada uusi meetodeid ja tehnoloogilisi vahendeid. Seega on väga oluline teha koostööd ja saada kokku lähinaabrite või siis sama regiooni keeleõpetajatega, et vahetada mõtteid ja kogemusi.“

Konverentsi teemaasetus lähtub keeleõppeprotsessist kõrgkoolis, kus suhestuvad teadus ja keel, eri kultuurid ja väljendusvahendid, õppemeetodid, tehnoloogiad ja keeleoskuse mõõtmisvahendid, aeg ja ruum.

Konverentsil esineb Cambridge University Pressi rahvusvaheline õpetajate koolitaja Gary Anderson, kes on esinenud loengutega ja viinud läbi töötubasid 60 riigis viiel kontinendil.

Lisaks peavad plenaarettekandeid ka Martin Lange, kes on Kieli Christian-Albrechts-University saksa keel võõrkeelena osakonna juhataja, võtmeoskuste keskuse juhataja, Tartu Ülikooli sotsiaal- ja haridusteaduskonna psühholoogia instituudi vanemteadur Anu Realo ning Tallinna Ülikooli eesti keele ja kultuuri instituudi üldkeeleteaduse professor Anna Verschik.

Konverents algab 28. septembril kell 8.30 TÜ keelekeskuses Jakobi tn 2. Täpsem info keelekeskuse koduleheküljel.

Lisainfo: Tiina Kattel, keelekeskuse juhataja kt, 737 5356, tiina.kattel@ut.ee