Kesk-Aasia meditsiiniülikoolid osalevad TÜ keskkonnatervisele keskenduvas suvekoolis

Alates tänasest kuni 14. juulini osalevad õppejõud ja doktorandid Kasahstanist, Kõrgõzstanist, Tadžikistanist ja Põhja-Indiast Tartu ülikooli suvekoolis.

Suvekoolis osalejad saavad Tartus koguda teadmisi uudsetest keskkonnatervise ja –epidemioloogia alastest uurimismetoodikatest, mis võimaldavad neil alustada sarnaste uuringutega koduülikoolides.

„Kagu-Aasia meditsiiniülikoolide jaoks on taoliste uuringutega alustamine suur väljakutse, kuna poliitilised otsused selliseid teadusprojekte ei toeta. Samas on õhusaaste nende riikide linnades sedavõrd suur, et seda on lausa silmaga näha. Ka joogivee kättesaadavus ja kvaliteet on probleemiks, mis Kesk-Aasias tänu kliimamuutustele järjest teravneb,” tõdes suvekooli juht ja keskkonnatervishoiu dotsent Hans Orru.

Suveülikoolis õpetavad TÜ peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi ning TÜ ühiskonnateaduste instituudi teadlased ja õppejõud. TUTORIAL projektis osalevad ka ülikoolid Milanost ja Berliinist.

Suvekool toimub ERASMUS+ projekti TUTORIAL „Haridus, teadus ja innovatsiooni võrgustiku tugevdamine keskkonnatervise alal Aasias“ raames. Antud projektiga arendatakse eelneva CANERIEH projekti raames loodud Keskkonnatervise keskuste võimekust ning luuakse keskkonnatervise alased magistriõppe programmid. Projektiga võimaldatakse eelnevalt loodud doktoriprogrammide raames igast keskusest kahel doktorandil töötada vähemalt üks kuu Tartu ülikoolis.

Lisainfo: Hans Orru, keskkonnatervishoiu dotsent, 737 4203, hans.orru@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp