Kestab registreerumine Tartu Ülikooli sisseastumiseksamitele

Kuigi enam kui pooltel bakalaureuseastme õppekavadel arvestatakse vastuvõtul ainult riigieksamite tulemusi, tuleb osadel õppekavadele õppima asumiseks sooritada siiski ka sisseastumiseksam(id). Sisseastumiseksamile registreerudes saab üliõpilaskandidaat teada eksami toimumise aja ja koha. Samuti saadetakse tema e-postiaadressile kinnitus eksamile registreerumise kohta.

TÜ vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo paneb kõigile üliõpilaskandidaatidele südamele, et nad end kindlasti vajalikele sisseastumiseksamitele registreeruksid. "Ilma eelneva registreerumiseta sisseastumiseksamit sooritada ei ole võimalik," ütles Karo.

Sisseastumiseksamid toimuvad 29. juunist 5. juulini. Eksamitulemused selguvad 6. juuliks ning avalikustatakse veebiaadressil /sisseastumine.

Ka sel aastal saab Tartu Ülikooli kandideerida eritingimustel akadeemilise testi tulemuse põhjal. Riigieksamite tulemusi arvestamata ja sisseastumiseksamiteta võetakse vabalt valitud õppekava riigieelarvelisele õppekohale vastu kõik need üliõpilaskandidaadid, kes on sooritanud akadeemilise testi vähemalt 80,0 punktile 100st. Riigieelarvevälisele õppekohale võetakse vastu kõik need üliõpilaskandidaadid, kes on sooritanud akadeemilise testi vähemalt 70,0 punktile 100st.

Akadeemilise testi sisseastumiseksamina peavad sooritama kõik sotsiaalteaduskonda astuda soovijad. Kuna akadeemilist testi käsitatakse ühe sisseastumiseksamina, peavad ka kõik testi sooritajad ennast eelnevalt veebis registreerima. Akadeemiline test toimub 26. juunil ning tulemused selguvad 28. juunil.

Riigieksamite ja sisseastumiseksamite tulemuste põhjal saab üliõpilaskandidaat arvutada oma punktisumma ja võrrelda seda õppekavale kehtestatud minimaalse punktisumma ehk lävendiga. Käesoleva aasta suvel on lävend vastuvõtul aluseks kõikides teaduskondades ja kolledžites, välja arvatud arstiteaduskonnas, kus toimub vastuvõtt endiselt paremusjärjestuse alusel.

Lävendipõhise vastuvõtuga seoses on üliõpilaskandidaadil juba enne dokumentide esitamist selge, kuhu ta õppima pääseb, mistõttu saab esitada avalduse vaid ühele õppekavale. Dokumentide vastuvõtt rakenduskõrgharidus- ning bakalaureuseõppe päevasesse õppevormi toimub 9.–20. juulini riigieelarvelistele õppekohtadele ning 9.–27. juulini riigieelarvevälistele õppekohtadele. Tartu Ülikooli avatud ülikooli toimub dokumentide vastuvõtt 6.–17. augustini. Õppekavadel, kus sisseastumiseksameid ei toimu, on võimalik dokumente esitada 24. augustini.

Lisainfo: TÜ vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo, tel 737 6391

Anneli Maaring