Kestab vastuvõtt TÜ avatud ülikooli õppesse

Avaldusi saab esitada nii rakenduskõrgharidus-, bakalaureuse- kui magistriõppesse, kokku 66 õppekavale. Dokumente võetakse vastu Tartu Ülikooli peahoones tööpäeviti kell 10–16. Kolledžites õpetatavatele õppekavadele võetakse dokumente vastu kolledžite lahtiolekuaegadel ka kohapeal.

Rakenduskõrgharidus- ning bakalaureuseõppesse saab dokumente esitada ka elektroonselt Sisseastumise Infosüsteemi (SAIS) kaudu. Tartu Ülikooli vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul peavad aga kandideerijad arvestama asjaoluga, et kui keskkool on lõpetatud enne 2004. aastat, siis riiklikes infosüsteemides ei ole kooli lõpetamise kohta andmeid. "Sellisel juhul ei saa avaldust SAISi kaudu esitada ning dokumendid tuleb ise kohale tuua," ütles Karo.
Samuti saab oma õppimissoovi avatud ülikooli bakalaureuseõppes avaldada TÜ õigusteaduskonnas Tallinnas (Kaarli pst 3) ja Tartu Ülikooli esindustes Tallinnas, Jõhvis, Türil, Võrus, Pärnu kolledžis ja Ülikoolide Keskuses Saaremaal.

Magistriõppesse astumiseks on võimalik esitada dokumente ainult Tartus. SAISi vahendusel ja esindustes dokumente esitada ei saa. Kõigi majandusteaduskonna magistriõppesse kandideerida soovijate dokumente võetakse vastu majandusteaduskonna dekanaadis Narva mnt 4.

Avatud ülikooli nii rakenduskõrgharidus- ja bakalaureuseõppe kui magistriõppe riigeelarvelistele õppekohtadele toimub vastuvõtt paremusjärjestuse alusel, riigieelarvevälistele õppekohtadele aga lävendipõhiselt. Kõik üliõpilaskandidaadid, kelle punktisumma on võrdne lävendiga või ületab seda, on Tartu Ülikooli vastu võetud. Rakenduskõrgharidus- ja bakalaureuseõppe üliõpilaskandidaadi punktisumma arvutatakse gümnaasiumi lõputunnistuse hinnete ja sisseastumiseksamite tulemuste alusel. Riigieksamite sooritamine avatud ülikooli õppesse astumisel ei ole nõutud.

Magistriõppesse võetakse vastu sisseastumiseksamite tulemuste ja teaduskondades kehtestatud tingimuste põhjal. Üliõpilaskandidaat, kes on lõpetanud teise kõrgkooli või kandideerib magistriõppesse bakalaureuseõppe kõrvalaine baasilt, peab taotlema varasemate õpingute hindamist, et selgitada välja, kas õpingute alustamiseks vajalikud eeldusained on sooritatud. Vastavaid taotlusi saab esitada koos sisseastumisdokumentidega 10. augustini.

Ka tänavu finantseeritakse Tartu Ülikooli avatud ülikooli õppes teatud õppekohti riikliku koolitustellimuse raames. Bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppes on kokku 140 ning magistriõppes 94 tasuta õppekohta.

Sisseastumiseksamid avatud ülikooli toimuvad 21.–26. augustini ja vastuvõetute nimekirjad avalikustatakse 28. augustil veebiaadressil: /sisseastumine. Samast leiab ka üldist sisseastumist puudutavat infot.

Lisainfo: TÜ vastuvõtu spetsialist Tuuli Kaldma, tel 737 5625; TÜ vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo, tel 737 6391

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja