Kevadsemester toob jätku Arvo Pärdi loomingut käsitlevale seminarisarjale

Kõik huvilised on kutsutud osalema Arvo Pärdi loomingut käsitlevale seminarisarjal „Sõna ja muusika“ ka kevadsemestril. Oodatud on nii need, kes osalesid sügissemestril kui ka uued huvilised. Samuti on kutsutud ülikooli õppejõud, töötajad ja teised Pärdi muusika austajad.

Lisaks seminaridele on kavas filmiõhtu Arvo Pärdi muusikast. Loengusarja lõpetab Eesti filharmoonia kammerkoori ja Tallinna kammerorkestri eksklusiivne kontsert Pärdi loomingust dirigent Tõnu Kaljuste juhtimisel ülikooli peahoone aulas 21. mail kell 19.

Kevadsemestril algavad seminarid kell 16.15 ja toimuvad järgmistel kuupäevadel:

12. veebruar 2014
„Arvo Pärdi muusika kuulaja, kriitik, esitaja ning uurija“
Toimumiskoht: peahoone aula.

12. märts 2014
„Arvo Pärt ja teoloogid“
Toimumiskoht: peahoone aula.

23. aprill 2014
„Arvo Pärdi muusikast filmis”
Seminari ja filmiõhtu läbiviija: Kaire Maimets-Volt
Toimumiskoht: Ülikooli 16-212.

21. mai 2014
„Muusika ja vaikus”
Toimumiskoht: Ülikooli 16-212.

21.05 kell 19 toimub TÜ aulas ka kontsert Arvo Pärdi muusikast. Esinevad Eesti filharmoonia kammerkoor ja Tallinna kammerorkester. Dirigent Tõnu Kaljuste.

Kontsert on piletiga. Ainekursusele registreerunud üliõpilastel on võimalik osta sooduspilet.

Aine FLKU.02.055 „Sõna ja muusika: seminarid Arvo Pärdi loomingust“ on ÕIS-is registreerumiseks avatud 9. veebruarini 2014.

Lisainfo: Ene Paldre, TÜ kunstide osakonna õppekorralduse spetsialist, tel: 737 5669, e-post: ene.paldre@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja