Kõlar: kultuuriakadeemia lugu on meie kõigi lugu

Claude Debussy „Kuuvalgus“ taustal mängimas, istub TÜ Viljandi kultuuriakadeemia (VKA) peatne direktor Juko-Mart Kõlar oma kontoris laua taga, rüüpab kohvi ja planeerib uut päeva. Selline võiks olla stseen filmist, milles kujutataks Kõlari elu.

Senisest VKA kultuurhariduse osakonna juhatajast ning loomeettevõtluse ja juhtimise lektorist saab septembris kultuuriakadeemia juht. Ta ütleb, et ilma kultuuriakadeemiata on Viljandit raske ette kujutada, ning kinnitab, et direktori kohale asudes on tal nii mõnigi tulevikku vaatav plaan.

Et kõik ausalt ära rääkida, peab aga alustama sellest, et lapsena tahtis Kõlar saada hoopiski jalgpalliklubi kapteniks. „Kolmandas klassis tegin oma esimese jalgpalliklubi Kotkad. Klassivenna ema õmbles kõigile klubiliikmetele punased püksid ja mina organiseerisin kümneaastaselt väljasõidu Tapale,“ kirjeldab ta. „Sõitsime poistega täiesti üksinda rongiga Tallinnast Tapale ja võistlesime sealse tiimiga.“

Loe edasi ülikooli ajakirjast Universitas Tartuensis