Kolm Tartu Ülikooli iduettevõtet jõudis Prototroni võistlusel viie parima hulka

Neljapäeval, 6. detsembril kuulutas Eesti esimene prototüüpimise rahastu Prototron välja tänavuse teise vooru võitjad. Eksperdikogu otsustas rahastada viie meeskonna ideed kogusummas 62 500 eurot, lisaks kogusid meeskonnad toetusi ühisrahastusplatvormi Fundwise kaudu.

Prototroni sügisvooru laekus ligikaudu 300 ideed, millest mitme hindamisetapi tulemusel jõudis eduka rahastuseni viis.

20 000 euro suuruse toetuse sai kaks ettevõtet. Tartu Ülikooli eelinkubatsiooni programmi Starter mentorite tagasiside vooru parim Vetik OÜ tegeleb vetikatest pigmendi ekstraheerimisega kosmeetikatööstustele. Sama toetuse sai meeskond Pillirookõrs.

7500 euro suuruse toetuse pälvisid Decomer Technology, Captain Corrosion ja Questcity. Kahe TÜ vilistlase loodud Decomer Technology arendab vees lahustavat pakendimaterjali ja oli eelmise hooaja Starteri võidumeeskond.

Tartu Ülikooli võrseettevõte (ingl spin-off) Captain Corrosion arendab käes hoitavat seadet materjalide korrosiooni lihtsaks mõõtmiseks ja jälgimiseks. Ettevõte on koostöös Hedgehog OÜ ja Tartu Ülikooli füüsika instituudi kiletehnoloogia labori materjaliteadlastega välja töötanud satelliidi mooduli, mis võimaldab uurida materjalide korrosiooni kosmoses.

“Kuna meil on valminud juba töötav seadme prototüüp, mis läheb tudengisatelliidil ESTCube-2 kosmosesse, siis leidsime, et sellel tehnoloogial on rakendusi ka Maal. Tänu Prototroni rahastusele saame nüüd välja töötada seadme, mis oleks rakendatav ka igapäevases elus, olles samas taskukohase hinnaga,” rääkis Maido Merisalu, kes on Captain Corrosioni juhatuse esimees ja TÜ füüsika instituudi insener.

Lisateave: Aitel Käpp, TÜ ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse turundus- ja kommunikatsioonijuht, 737 6531, aitel.kapp@ut.ee

Teate edastas: Made Laas, TÜ pressiesindaja, 737 5681, made.laas@ut.ee