Kolm Tartu ülikooli õigusteaduskonna tudengit pälvisid advokatuuri stipendiumi

Eesti advokatuur korraldas neljanda üliõpilastööde konkursi, mille tulemusena pälvisid advokatuuri stipendiumi kolm Tartu ülikooli õigusteaduskonna tudengit.

Advokatuuri teatel pälvisid stipendiumi Marje Allikmets tööga „Loovutatava isiku õigused loovutamismenetluses-kohtupraktika analüüs“, Martin-Johannes Raude tööga „Kohtuistungi kinniseks kuulutamine ärisaladuse kaitseks“ ning Kevin Siivelt tööga „Erasüüdistus - kas vajalik täiendus Eesti kriminaalmenetlusõigusele?“. Lisaks eelnimetatud stipendiaatidele leidis esiletõstmist Artur Knjazev tööga „Advokaadi veendumustest juhindumise keeld“.

„Ka tänavune stipendiumikonkurss andis tulemuseks mitmeid märkimisväärseid töid, mis kinnitab konkursi elujõulisust. Tudengitest autorid olid teemadeks valinud ülimalt aktuaalseid ning õiguspraktika seisukohalt ka intrigeerivaid teemasid, mis said konkursi tulemusena ka pärjatud,“ ütles advokatuuri esimees Sten Luiga.

Esitatud üliõpilastöid hindas komisjon, kuhu kuuluvad vandeadvokaadid Aleksander Glikman, Piret Jesse, Priit Manavald, Margus Mugu ja Maivi Ots.

Konkursi võidufond oli 3000 eurot ning võitjate ametlik õnnitlemine toimus 6. augustil advokatuuris.

Stipendiaatide töödega saab tutvuda advokatuuri kodulehel.

Mullu oktoobris väljakuulutatud konkursile laekus kokku kümme tööd. Advokatuuri stipendiumikonkurss motiveerib üliõpilasi süvenema uurimustöösse, mis hõlmab advokatuuri ja advokaatide tegevust.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja