Kontsert „Miina Härma aeg“ tuleb Tartu ülikooli Narva kolledžisse

Pühapäeval, 12. oktoobril kell 15 on Tartu ülikooli Narva kolledžis Tartu ülikooli akadeemilise naiskoori vilistlaskoori tasuta kontsertetendus „Miina Härma aeg“.

Koor tähistab Eesti kultuuriloo särava tähe, Eesti professionaalse muusikakultuuri ühe rajaja ja ühiskonnategelase Miina Härma 150. sünniaastapäeva kontsertetendustega „Miina Härma aeg“.

Koori juhatavad Tiiu Sinipalu ja Ülle Sakarias. Sõnaline osa on Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia näitlejakogemusega tudengite Fatme Helge Leevaldi ja Sander Rebase kanda, Härma kaasaegsete mälestustel põhineva teksti koostasid Heiti Pakk ja Leeni Uba. Kontsertetendusega kaasneb heategevuslik käsitöö näitemüük.

Esimene kõrghariduse omandanud eesti naine Miina Härma (Hermann) oli kutseline organist, helilooja, koorijuht, õpetaja, tulihingeline muusikaorganisaator ja rahvusliikumise tegelane. Ta lõpetas Peterburi konservatooriumi 1890. aastal. Oma Peterburi õpingute ajal ja hiljem Kroonlinnas töötades sõitis Miina Härma korduvalt läbi Narva, Narva-Jõesuus on ta veetnud oma suvepuhkust. Ta andis kontserte Venemaal, Soomes, Saksamaal ja Inglismaal, kuid kõige sagedamini ikka Eesti kontserdisaalides ja kirikutes. Tema laulud kõlavad kõigil laulupidudel. 1939. aastal valiti Miina Härma Tartu ülikooli audoktoriks.

TÜ akadeemilise naiskoori vilistlaskooris laulavad ülikooli töötajad, vilistlased ja üliõpilased. Kuni 2013. aastani juhatas koori Vaike Uibopuu. Koor annab iseseisvaid kontserte, on osalenud oma tegevusajal kõigil üldlaulupidudel jm lauluüritustel, esinenud edukalt naiskooride võistulaulmistel. Koori hinnatakse kõrgelt tema hea kõlakvaliteedi ja muusikalise väljendusrikkuse poolest.

Kontserdiprojekti toetavad Tartu ülikool, Tartu linn ja Eesti kultuurkapital.

Lisainfo: Leeni Uba, TÜ akadeemilise naiskoori vilistlaskoor, tel: 50 98 618, e-post: leeni.uba@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja