Konverents „Eastern Platform“ on pühendatud Berliini müüri langemise 30. aastapäevale

Sel aastal juba viiendat korda toimuval konverentsil arutletakse Venemaa ja lääneriikide suhete ning üldisemalt ida ja lääne suhete üle.

Konverents avatakse 23. mail kell 19 linastuva filmiga Külmutatud konflikt, mis keskendub Transnistria keerulisele poliitilisele olukorrale. Saksa dokumentalisti Steffi Wursteri filmis otsitakse mustreid, mis on võimaldanud sedalaadi konfliktidel pikka aega tuha all hõõguda ja muuta inimeste mõtteviise.

Linastusele järgneb kell 21 Johan Skytte poliitikauuringute instituudi (Lossi 36) ruumis 214 arutelu, mida juhivad nõukogudejärgse ajastu ekspert dr Alexandra Yatsyk ja filmi autor Steffi Wurster.

24. mail kell 13.30 avatakse sarja Academica“ loengute traditsioon. Kõnelevad Tartu Ülikooli rektor professor Toomas Asser, Saksamaa Liitvabariigi suursaadik Eestis Christoph Eichhorn ja Johan Skytte poliitikauuringute instituudi asejuhataja Olga Bogdanova.

Kell 14 peab Tartu Ülikooli peahoone ruumis 139 uuenenud sarja Academica“ raames loengu endine Saksamaa Liitvabariigi suursaadik dr Hans-Ulrich Seidt, kes räägib Hiina strateegilistest sammudest viimase 30 aasta vältel.

„Academica“ on 1995. aastal alguse saanud sari, millega toetatakse Saksamaa ja Eesti teadlaste koostööd. Eesti rahvusülikooli 100. aasta puhul on loengusarja kavandatud hulk hariduslikke üritusi.

Konverentsi Eastern Platform“ korraldab TÜ Johan Skytte poliitikauuringute instituut.

Rohkem teavet konverentsi kohta saab lugeda veebilehelt.

Lisateave: Andrey Makarychev, TÜ Johan Skytte poliitikauuringute instituudi külalisprofessor, 737 6581, andrey.makarychev@ut.ee