Konverents Tartu Ülikoolis keskendub Ameerika unelmatele

24. ja 25. aprillil 2009 Tartu Ülikoolis toimuval 9. rahvusvahelisel amerikanistikakonverentsil "Ameerika unelmad" ("American Dreams") räägitakse Ameerika unelma tähendusest maailma eri paigus nii minevikus kui ka tänapäeval.

Konverentsi eesmärk on tekitada diskussiooni Ameerikaga seotud teemadel, võrreldes eri kultuurikontekste ja lähtudes interdistsiplinaarsest vaatenurgast. Üritusel osaleb üle 40 teadlase Ameerikast ja Euroopast, sealhulgas palju eestlasi.

Ameerika unelm oma avatuse ja lubadusega, et igaüks, kes oma ideaalide nimel pingutab, võib edu saavutada, on kannustanud Ameerika Ühendriikide arengut, immigratsiooni ja integratsiooni. See demokraatlik ideaal on olnud mõjukas ka väljaspool Ameerika Ühendriike ning paljudes eluvaldkondades peale majanduse. Viimase aja muutused maailma majanduses ning seniste ideaalide ümberhindamine on aga arvatavasti muutmas ka senist Ameerika unelma käsitust. Konverentsil analüüsitaksegi unelma edaspidiseid rakendusvõimalusi ning arengut.

Konverentsi peaesinejad on USA Texase Ülikooli ajalooprofessor Stephen G. Rabe, kes räägib John F. Kennedy kehastatud Ameerika unelmast, Wyomingi Ülikooli amerikanistikaprofessor Eric Sandeen, kelle ettekanne käsitleb Ameerika unelma seost oma kodu omamise ideaaliga ja selle muutumist kinnisvarakriisi tingimustes, ning Johns Hopkinsi Ülikooli emeriitprofessor Manfred Stassen, kes arutleb Ameerika unelma võimaluste üle 21. sajandil.

Konverentsi sektsioonides käsitletav teemadering on lai: immigrantide ja põlisrahvuste Ameerika unelm minevikus ja tänapäeval, kirjanduses ja filmis kujutatud unelmad, ameerikalikud väärtushinnangud, poliitiline retoorika jne.

Konverentsi töökeel on inglise keel, konverentsi korraldab TÜ inglise filoloogia osakond. Üritus toimub ülikooli peahoones. Programmiga saab tutvuda koduleheküljel: www.ut.ee/fleng/files/american_dreams_program.pdf

Konverentsi korraldamist toetavad Ameerika Ühendriikide suursaatkond ning Tartu Ülikool.

Lisainfo: Raili Põldsaar, tel 737 5218, raili.poldsaar@ut.ee

Kristina Kurm