Konverentsil julgustatakse koole suurendama oma digipädevust

Haridus- ja teadusministeeriumi algatuse „Huvitav kool“ ja Tartu ülikooli koostöös toimub 5. novembril algusega kell 11 Dorpati konverentsikeskuses konverents „Digivõimalused õppimises ja õpetamises", kus analüüsitakse ja tutvutakse digivõimaluste kasutamisega.

Digipädevus on üks riiklikus õppekavas taotletavatest üldpädevustest ning Eesti õpilased on teadagi usinad arvuti ja teiste nutivahendite kasutajad. Kuidas aga kasutada digivõimalusi –programme ja rakendusi, e-keskkondi ja -teenuseid – nii, et see toetaks parimal moel õppimist ja õpetamist?

Ülikooli haridusuuringute, -uuenduse ja -tehnoloogia keskuste eksperdid arutavad konverentsil, milline on digivõimaluste pedagoogiliselt mõtestatud kasutus, ning tutvustavad juba kasutusel olevaid e-õppevorme ja digilahendusi.

Tartu ülikooli tehnoloogiahariduse professor Margus Pedaste räägib konverentsil, millal ei tohi digivahendeid õppimisel ja õpetamisel kasutada? Tutvustatakse ka Tallinna ülikoolis loodava e-õppevara pilve kontseptsiooni.

Väliskülalistest on seekord kohal õppimist toetavat hindamise rahvusvaheliseks edendamiseks loodud hindamisreformi rühma asutajaliige professor Gordon Stobart Londoni ülikoolist ning Sloveenia e-koolikoti projekti eestvedajad Andreja Čuk ja Amela Sambolić Beganović. Eesti õpetajad tutvustavad programme ja rakendusi, mis on end nende igapäevatöös juba õigustanud.

HTMi ja TÜ ühiste sügiskonverentside kaudu toetatakse riiklike õppekavade rakendamist, tutvustades uusi algatusi ja arendusprojekte, haridusuuringute tulemusi jms Eestis ja mujal maailmas. Kevadisel konverentsil saab jagada juba läbiproovitud häid kogemusi koolilt koolile, õpetajalt õpetajale.

Haridusuuenduskeskus rohkem osalejaid ei mahuta, kõik huvilised on oodatud videoülekannet jälgima: www.uttv.ee.

Vaata konverentsi

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"173413","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Vaata ka konverentsi kodulehte.

Lisainfo: Margus Pedaste, TÜ tehnoloogiahariduse professor, tel: 515 6095, e-post: margus.pedaste@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja