Konverentsil pööratakse tähelepanu silmahaigustele

19.-20. juunil algusega kell 10.00 toimub Tartus Dorpati konverentsikeskuses Columbia ülikooli silmakliiniku ja Tartu ülikooli arstiteaduskonna kliinilise meditsiini doktorikooli koostöös intensiivkursus „Pathology, Genetics, Diagnostics and Treatment of Eye Diseases“.

Kahe päeva vältel käsitletakse silmahaiguste geneetilisi tekkepõhjuseid, kulgu ja kaasaegseid ravimeetodeid ning peamine rõhk on suunatud silma võrkkesta patoloogiatele. Tähelepanu pööratakse ka vähi geneetikale ning diagnostikavõimalustele. Kursuse sihtgrupiks on doktorandid, silmaarstid ning geneetikud.

Kursust kureerib  Columbia ülikooli silmakliiniku teadusdirektor professor Rando Allikmets, kes on tuntud kui päriliku silmapõhjahaigust Stargardt`i tõve põhjustava geeni ABCA4 avastaja. Lisaks peavad loenguid dr Michael Dean (National Cancer Institute, National Institutes of Health)  ja professor Gregory S. Hageman (Utah University).

Lisainfo: Külli Kingo, kliinilise meditsiini doktorikooli projektijuht, arstiteaduskonna teadusprodekaan, tel: 731 9706, e-post: kylli.kingo@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja