Konverentsil tõstetakse esile Eesti teadlaste tööd siirdemeditsiinis

14. ja 15. mail toimub Tartu ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudis rahvusvaheline teaduskonverents „Frontiers in Translational Medicine“, kus fookuses haiguste diagnostika ja ravi ning siirdemeditsiiniga seotud Eesti teadlaste tööd immunoloogia ja neuroteaduste valdkonnas.

Siirdemeditsiini eesmärk on rakendada laboris tehtavat teadust meditsiini hüvanguks – leida uusi võimalusi diagnoosimiseks ja patsientide raviks. Siirdemeditsiin on sillaks teadlaste ja meditsiini vahel.

EATRIS (European Infrastructure for Translational Medicine) on struktuur, mis pakub tuge teadlastele ja ettevõtetele, et arendada innovaatilisi lahendusi biomeditsiinis.

Konverentsi avaloeng tutvustab EATRIS-e toimimist ning sellele järgnevad esimese päeva loengud kirjeldavad juba saavutatut nii haiguste diagnostika kui ravi seisukohalt.

Konverentsi teine päev keskendub siirdemeditsiiniga seotud Eesti teadlaste töödele ja tegemistele peamiselt immunoloogias ja neuroteadustes.

Tallinna tehnikaülikooli, Ida-Soome ülikooli jt teadusasutuste ja teadlaste hulgas astuvad konverentsil üles TÜ inimese füsioloogia professor akadeemik Eero Vasar, TÜ Eesti geenivaramu direktor akadeemik Andres Metspalu, TÜ farmakoloogia ja toksikoloogia professor Aleksandr Žarkovski, füsioloogilise genoomika juhtivteadur Sulev Kõks, TÜ inimese molekulaargeneetika professor Maris Laan, vähibioloogia uurimisgrupi külalisprofessor Tambet Teesalu jpt.

Tutvu konverentsi programmiga siirdemeditsiini instituudi kodulehel.

Konverents toimub Ravila 19 algusega kell 9.45.

Lisainfo: Marja-Liisa Rattasep, TÜ bio- ja siirdemeditsiini instituudi projektijuht, tel: 737 4410, e-post: marja-liisa.rattasep [ät] ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja