Konverentsil vaadeldakse Ida-Vahemere kultuure

Laupäeval, 10. mail toimub Tartu ülikoolis traditsiooniline muistsetele Ida-Vahemere kultuuridele pühendatud rahvusvaheline teaduskonverents.

Sel aastal juba kuueteistkümnendat korda aset leidev konverents on pealkirjastatud „Kingship and community in the Ancient East-Mediterranean Regions: a comparative approach“ ning keskendub valitseja institutsiooni religioossetele, ühiskondlikele ja sõjalistele aspektidele.

Ettekandjate hulgas on tuntud teadlasi Göttingenist, Mainzist, Innsbruckist ja Tartust, töökeelteks on inglise ja saksa keel.

Puudutatakse vanu kreeklasi, sumerlasi, egiptlasi, iisraellasi ja teisi. Vaatluse all olev periood ulatub 3. aastatuhandest ema 1. sajandini maj.

Konverentsi viivad läbi Tartu ülikooli filosoofiateaduskond ja usuteaduskond koostöös Saksa kirjastusega Ugarit-Verlag.

Üritus toimub laupäeval, 10. mail, Tartu ülikooli peahoone nõukogu saalis ja algab kell 10.15.

Lisainformatsioon on leitav aadressil: http://www.ut.ee/anes/icaem-2014.html või meili teel: urmas.nommik@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja