Korp! Amicitia avab näituse „90 aastat – kolm värvi“

20. novembrist 20. detsembrini on TÜ raamatukogu 2. ja 3. korruse galeriides avatud üliõpilaskorporatsioon Amicitia 90. aastapäevale pühendatud ülevaatenäitus „90 aastat - kolm värvi“.

Näitusel antakse värviküllane ülevaade korp! Amicitia liikmete loomingust läbi aastakümnete. Lisaks maalidele ja fotodele eksponeeritakse korporatsiooni liikmete loodud tarbekunsti ja disainitooteid. Näituse pärliteks on Pallases õppinud Välis-Eesti kunstniku ning Korp! Amicitia auvilistlase Benita Vommi maalid, mis pärinevad Tartu kunstimuuseumi arhiivist ning korp! Amicitia kogust. Lisaks on näitusel esindatud teised korporatsiooni kogusse kuuluvad taiesed ja liikmete uudislooming.

Ülevaatenäituse kuraatori ja peakorraldaja korp! Amicitia vilistlase Malle Pärteli sõnul jääb korporatsioonide loominguline pool ja panus Eesti kunstiellu pigem varju. „Paljud amicad olid ja on praegugi kõrgema kunstiharidusega, tegev- või hobikunstnikud ning kunsti- ja disainihuvilised, kuid avalikkusele, kunstiringkondadele ja ka teistele Eesti akadeemilistele organisatsioonidele on see külg pigem vähetuntud,“ nendib Malle Pärtel. Seega on kunstinäitus heaks võimaluseks tutvustada laiemale avalikkusele korporatsiooni liikmete loomingulisust ning nende vallatavaid väljendusvahendeid.

Näitusetööde autorid: Benita Vomm, Anne Remmel, Terje Eipre, Veronika Elmet, Maret Kuura, Helina Loid-Kudu, Malle Pärtel, Kadri Ploom, Külli Hansen, Jaanika Tork, Merle Ilm, Triinu Visnapuu, Marilis Ehvert, Heli Vahar, Merli Plink, Kärt Salumaa, Liis Vahtra-Šmutov.

Korp! Amicitia on 1924. aastal loodud ja 1989. aastal taasasutatud naiskorporatsioon, mille eesmärgiks on arendada oma liikmeid igakülgselt ning pakkuda võimalusi eneseteostuseks. Põhiliselt tegutsetakse Tartus ja Torontos ning praeguse seisuga on korporatsioonil üle maailma ligi 300 liiget.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja