Korporatsioon Indla tähistab TÜ aulas oma 85. aastapäeva

Pidustused algasid juba 28. veebruaril Tartu Ülikooli raamatukogus korporatsioon Indla juubelile pühendatud näituse avamisega. Näitus jääb külastajatele avatuks kuni märtsi lõpuni.

Samas tutvustati ka Indla juubelikogumikku, millelaadne ilmus viimati kümme aastat tagasi. Kogumikku on köidetud uurimuslikud käsitlused nii Indla kui ka korporatsioonide kohta laiemalt, liikmete erialasest vaatenurgast lähtuvad pilguheited korporatsiooniellu, mälestused ja meenutused ning agusihvkalikud jutustused naiskorporatsiooni ajaloost. Oma kogemusest räägivad teistele korporatsioon Indla asutajad, taasasutajad, tegevliikmed ja rebased - igaüks just oma pilgu läbi.

Lisaks näitusele ja juubelikogumikule tähistab Indla seda väärikat sündmust veel mitmete üritustega. Otseülekannet laupäeval kell 14 Tartu Ülikooli aulas toimuvast aktusest saavad kõik huvilised jälgida ülikooli koduleheküljel www.ut.ee.

Korporatsioon Indla ühendab Eestis ja üle maailma 400 neiut ja naist. Korporatsiooni eesmärk on pakkuda liikmetele ülikooli ajal ning vilistlaspõlveski võimalust ühiskondliku ja seltskondliku tegevuse kaudu mitmekesistada oma igapäevaelu, omandada uusi teadmisi ja oskusi. Oma tegevuses juhindume demokraatiast, eestlusest, sõprusest ja mõõdukusest.

Lisainfo: reb! Gerly Nugis, korporatsioon Indla noorliige, tel 56637965, gerly@escu.ee
www.indla.ee

Karin Volmer