„Krulli piibel“ sai uuesti kaante vahele

Ilmus uus väljaanne Tartu Ülikooli emeriitprofessor Edgar Krulli koostatud õppematerjalist „Pedagoogilise psühholoogia käsiraamat“, mis on üliõpilaste seas saanud hellitusnimeks „Krulli piibel“.

Mahuka ja põhjaliku käsiraamatu kolmas väljaanne on eelnevate põhjalikult ümbertöötatud ja täiendatud versioon. Lisatud on hariduslike erivajadustega õpilasi käsitlev osa, mille autorid on Astra Schults, Pille Häidkind, Triin Kivirähk, Inga Brin, Tõnu Jürjen, Evelyn Kiive, Ragne Kuusk, Anne Kõiv, Kaja Pastarus, Kaja Plado, Ulvi Raidla, Viire Sepp ja Kristi Simso.

Teemade süstemaatiline, terviklik ja teaduskirjandusele toetuv käsitlus ning detailne sisukord ja aineregister võimaldavad kasutada teost nii õpiku kui ka käsiraamatuna. Sageli tulebki ette, et tegevõpetajad otsivad koolielu praktiliste probleemide lahendamisel tuge just Krulli käsiraamatust.

Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudis toimunud raamatu esitlusel tõdesid Tartu Ülikooli rektori kohusetäitja professor Tõnu Lehtsaar ning haridusteaduste instituudi juhataja professor Äli Leijen, et tegu on väärtusliku teosega nii Eesti kõrgkooliõpikute kui haridusteadusliku kirjanduse maastikul. Raamatu valmimisloost rääkisid lisaks põhiautorile ka toimetajad Hiie Asser ja Rain Mikser ning eripedagoogika osa autoreid esindanud Kaja Plado.

Edgar Krull on pedagoogikateaduses tegev olnud üle 30 aasta, sellest 15 aastat üldpedagoogika professorina. Tema loetud pedagoogilise psühholoogia aine ühendab sadu kooliõpetajaid kogu Eestis.

Lisainfo: Karmen Trasberg, TÜ haridusteooria lektor, 5390 4240, karmen.trasberg [ät] ut.ee