Küberturvalisuse olulisus tõi Ameerika üliõpilased Eestisse õppima

Marymounti ülikooli tudengid osalevad 15. märtsini Tartu ülikoolis küberturvalisust käsitleval rahvusvahelisel täiendusõppeprogrammil. Nende eesmärk on tutvuda e-valitsemise, e-hääletamise ja teiste e-teenustega, mille poolest Eesti on maailmas tuntud.

Programmis osaleb 24 üliõpilast erinevatest riikidest, sh USA-st, Taist, Saudi Araabiast, Usbekistanist, Afganistanist, Eritrealt, Barbadoselt, Indiast ja Etioopiast.

Marymounti tudengid tutvuvad Eesti e-riigi eduloo, IT-valdkonna arengu ja küberkaitsega ning omandavad teadmisi praktilistel seminaridel ning kohtumistel ettevõtetes ja asutustes. Muuhulgas külastatakse NATO küberkaitsekoostöö keskust Eestis, Skype’i, Microsofti jt ettevõtteid Eestis ja Soomes.

Tartu ülikoolist viivad loenguid läbi tarkvarasüsteemide dotsent Raimundas Matulevicius, andmeturbe professor Dominique Unruh ning sotsiaalse kommunikatsiooni teadur Kristina Reinsalu.

Marymounti ülikooli grupijuhi, professor Diane Murphy sõnul on nende tudengid spetsialiseerunud küberturvalisuse erialale. „NATO küberkaitsekoostöö keskus, seal läbiviidavad uurimistööd ning Skype on täiendavad magnetid, miks Ameerika tudengid osalevad täiendusõppeprogrammil Eestis. Samuti on oluline näha siinset ettevõtluskeskkonda, kust on saanud alguse paljud rahvusvaheliselt edukad infotehnoloogiaga seotud ettevõtted,“ jätkas Murphy.

Täiendusõppeprogramm on välja kasvanud Tartu ülikooli rahvusvahelisest suveülikoolist. Tartu ülikooli rahvusvahelises täiendusõppes osalevad praegu ka Hokkaido ülikooli üliõpilased, kes õpivad inglise keelt ja kultuuri.

Rohkem infot leiab www.isu.ut.ee.

Lisainfo: Mari-Ann Susi, TÜ elukestva õppe keskuse rahvusvahelise suveülikooli programmijuht, tel 737 6609, 501 4388, e-post: mari-ann.susi@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja