Kultuuriakadeemia kutsub muusikasündmuste sarjale "Muusikatriaad 2010"

21.–23. aprillil saavad huvilised osaleda TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõudude heategevuskontserdil, elada kaasa noorte muusikute konkursile ja kuulata muusikatudengeid nii Viljandist kui Pihkvast.

Ürituse esimesel päeval, 21. aprillil kell 19 annavad Viljandi kultuuriakadeemia muusikaosakonna õppejõud Viljandi Jaani kirikus heategevuskontserdi Viljandi- Lasteabi ja Sotsiaalkeskuse heaks.

22. aprillil kell 11 toimub Viljandi Pärimusmuusika Aidas noorte muusikute konkurss. Konkurss kulmineerub õhtul parimate autasustamise ja tunnustamisega. Esinevad ka Rimski- Korsakovi nimelise Pihkva Kunstikolledži muusikud. Konkursi finaliste hindab sel aastal noori muusikuid 5-liikmeline žürii koosseisus Vello Kuura (kaupluse "Muusik" omanik), Jüri Makarov (muusikaärimees), Sofia Joons (muusik, August Pulsti õpistu juhataja), Lauri Õunapuu (muusik, ansambli Metsatöll liige) ja Jüri Leiten (Tallinna Filharmoonia direktor, muusik).

Kolmandal päeval, 23. aprillil kell 15 esinevad kultuuriakadeemia muusikaosakonna üliõpilased Viljandi Lasteabi- ja Sotsiaalkeskuses sealsetele lastele.

"Muusikatriaad" on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia muusikasündmuste sari, mis kasvas välja kunagise kultuurikolledži levimuusika eriala päevadest. Evald Raidma ja Tõnu Kallaste alustatud sündmus hakkas "Muusikatriaadi" nime kandma 2003. aastal, viidates kolmel päeval kõlavale kiriku-, pärimus- ja džässmuusikale.

Aastate jooksul on "Muusikatriaad" tunnustanud paljusid andekaid muusikuid. Vabariiklikul tasemel kõige enam tuntust kogunud võitja on noor helilooja Tauno Aints. Teised tuntumad võitjad läbi aegade on olnud Jan Viileberg (Viljandi Muusikakooli õppejõud), Hedi-Kai Pai (Viljandi Muusikakooli õppejõud), Dagne Eskor, Tauno Uibo (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud), Jalmar Vabarna (ansamblite Zetod, Gjangsta ja Klapp liige) jt noored tegevmuusikud.

Tänavune "Muusikatriaad" on järjekorras kaheksateistkümnes.

Sündmust toetavad Viljandi Linn, Eesti Kultuurkapital, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Nädal Viljandis, Eesti Pärimusmuusika Keskus, kauplus Muusik ning internetiportaalid www.kultuuri.net ja www.korraldajad.ee.

"Muusikatriaad 2010" kava http://kultuur.edu.ee/muusikatriaad

Lisainfo
Sandra Suurkask, "Muusikatriaad 2010" korraldaja, tel 55 643 882, e-post sandra.suurkask@kultuur.edu.ee
Marek Sandermat, "Muusikatriaad 2010" korraldaja, tel 53 449 894, e-post marek.sandermat@mail.ee