Kultuuriakadeemias algavad katsed teatrikunsti erialadele

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti erialade esimene eelvoor toimub laupäeval, 8. jaanuaril 2011 kell 12 kultuuriakadeemia mustas saalis (Posti 1, Viljandi). Teine võimalus eelvooru läbimiseks on 26. märtsil 2011 kell 12. Eelvoorus osalemine on soovituslik näitlejahuvilistele, kohustuslik lavastaja- ja päevaõppe harrastusteatri juhi eriala kandidaatidele. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39072","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Eelkatsetele on oodatud kõik võimekad teatrihuvilised noored, kes soovivad omandada professionaalse näitleja, lavastaja või harrastusteatri juhi elukutset, vastavad sisseastujatele esitatavatele nõuetele ja tunnevad süvendatud huvi ka nukuteatri, kogukonnakunstide,
laste- ja noorteteatri ning etenduskunstide vahevormide vastu. Katseks tuleb ette valmistada mõned lühemad eriilmelised luuletused, proosakatkendid ja laulud. Võimalik on näidata oma pillimänguoskust (oma instrument kaasa). Täpsemat infot katsete ja nõuete kohta leiab siit.

Ühtlasi on võimalik esmakordselt õppida harrastusteatri juhi erialal ka avatud ülikooli õppevormis, mille vastuvõtt toimub 2011. aasta suvel ning eelvoorudest osavõtt pole kohustuslik. Avatud ülikooli harrastusteatri juhi eriala eksamitele on oodatud nii need, kel on eelnev harrastusteatri kogemus, kui ka need, kes alles hiljuti on endas leidnud soovi tegutseda harrastusteatri ja kogukonnakunstide valdkonnas.

Teatrikunsti õppekava eesmärgiks on koolitada hea teoreetilise, kunstilise ning praktilise ettevalmistusega, professionaalsete oskustega näitlejaid, lavastajaid ja harrastusteatrite juhte, kes omavad süsteemset ettekujutust etenduskunstide toimimise põhimõtetest, sotsiaalkultuurilisest rollist ning kunstilistest kvaliteetidest ja on orienteeritud elukestvale enesetäiendusele.

Üliõpilasele antakse mitmekülgne ettevalmistus, mis võimaldab kutselisel tasemel edukalt töötada etenduskunstide erinevates vormides (teater, nukuteater, raadio, televisioon, film) ja osaleda selliste meediumite toimimises ning nende ühendamises nagu teater, nukundus, muusika, tants, video ja uus meedia. Harrastusteatri juhi koolitusse kuulub ka pedagoogiliste ainete moodul ning lisaks lavastaja käsitööoskuste omandamisele ka loomemajanduse alused. Pakumeettevalmistust pärast ülikooli tegutseda (vaba)kutselise loojana ja/või era- ning projektiteatri vormis ja jätkata magistriõpingutega Eestis või välismaal.

Lisainfo:
Jaanika Juhanson
etenduskunstide osakonna juhataja
Telefon: 5544662

Kätlin Põder
etenduskunstide osakonna koordinaator
Telefon: 435 5246
E-post: katlin.poder@kultuur.edu.ee