Kultuuriõhtul tutvustatakse Pakistani

Tartu on kultuuriderikas linn. Üritustesarjas „Kultuuriderikas Tartu“ on Tartu ülikooli rahvusvahelised üliõpilased ja töötajad tutvustanud juba Indiat, Ukrainat, Lätit, Saksamaad ja Poolat. Neljapäeval, 7. aprillil toimuval viiendal kultuuriõhtul saavad kõik huvilised tutvuda Pakistani kultuuri, kommete ning rahvariietega.

Muu hulgas saab näha dokumentaalfilmi Induse orust, pilte põnevatest kultuuri- ja loodusvaatamisväärsustest ning kes soovib, saab selga proovida ning lasta end fotole jäädvustada pakistani rahvuslikes riietes (shalwar kamees, topi, ajrak, chatrali topi, shaal, dupata).

Samuti saab maitsta pakistani toitu (karahi, korma, roti, sindhi biryani, khmeer) ja chai teed.

Huvilisi võõrustavad Pakistanist pärit Tartu ülikooli töötajad ja üliõpilased koos TÜ personaliosakonna ning Tartu loodusmaja inimestega.

Pakistanile pühendatud kultuuriõhtu toimub inglise keeles koos eestikeelsete selgitustega.

Eri riikidele pühendatud kultuuriõhtud toimuvad oktoobrist maini ning pakuvad võimalust põnevaks sissevaateks erinevate riikide ja kultuuripiirkondade inimeste ilmavaatesse, kommetesse, kunsti ja loodusesse.

Kultuuriõhtu toimub Tartu loodusmajas (Lille 10) kell 18.30–21.30.

Rohkem infot sündmuse kodulehel.

Virge Tamme