Kultuuriteooria tippkeskuse doktorikool toob kokku üliõpilased ja teadlased kolmeteistkümnest riigist
Doktorikooli loengute, õpitubade ja seminaride käigus analüüsitakse kultuuripärandi mõistet ja selle kasutust, arutletakse seonduvate kultuuri- ja sotsiaalpoliitiliste probleemide üle. Loengud on avatud ka laiemale publikule, neis antakse ülevaade kultuuripärandi väärtustamisest, säilitamisest või selle probleemsest kasutamisest poliitilistes ja majanduslikes tingimustes mitmel pool maailmas.
Kursusel osaleb üliõpilasi lisaks Eestile Lätist, Islandilt, Indiast, Saksamaalt, Norrast, Portugalist ja Soomest. Õppejõud esindavad mitmekülgset valikut ülikoole või uurimisasutusi: Dorothy Noyes (Ohio ülikool, USA); Valdimar Hafstein (Islandi ülikool); Stein R. Mathisen (Finnmarki ülikool, Norra); Ulf Palmenfeldt (Gotlandi ülikool, Rootsi); Cristina Sánchez-Carretero (CSIC, Hispaania); Anthony McCann (Ulsteri ülikool, Põhja-Iirimaa, UK); Marc Jacobs (FARO, Belgia); Pertti Anttonen (Helsinki ülikool). Tartu Ülikooli esindavad Kristin Kuutma, Ülo Valk ja Ergo-Hart Västrik.
Doktorikooli korraldavad TÜ kultuuriteaduste ja kunstide instituut ning kultuuriteooria tippkeskus. Üritust toetab UNESCO partnerlusprogramm. Doktorikooli programmijuht on TÜ kultuuriteaduste professor Kristin Kuutma.
Vt programmi: www.ut.ee/CECT
Lisainfo: Monika Tasa, kultuuriteooria tippkeskuse koordinaator, tel 737 5654, monika.tasa [ät] ut.ee
Karin Volmer
Tartu Ülikool
pressiesindaja
tel +372 737 5683
mob +372 5202807
e-post: avalik [ät] ut.ee
/yldinfo/press