Kultuuriteooria tippkeskuse konverentsil kõneletakse Eesti kultuuri süvamehhanismidest

Tartu ja Tallinna ülikooli uurimisrühmi koondav kultuuriteooria tippkeskus korraldab 29.-31. oktoobril Tallinna ülikoolis konverentsi „Eesti kultuuri süvamehhanismid“, mis keskendub Eesti kultuuris toimivatele kultuurilistele protsessidele ja neid käivitavatele mehhanismidele.

Konverentsi korraldajad kutsuvad huvilisi arutlema, milline on Eesti ainese panus kultuuri teoreetilisse mõtestamisse. „Konverentsil analüüsitakse kultuuriteoreetilisi teemasid, lõimides erialade uurimisainest ja vaatepunkte,“ selgitas üks peakorraldajatest, Hannes Palang.

Konverentsil saab näiteks kuulda tähtpäevadest kui aja rütmistajatest, kuidas seostuvad pärandi ja kogukonna mõisted kultuuripraktikaga ning mil viisil väljenduvad järjepidevus ja katkestus ruumis. „Samuti arutletakse konverentsil Eesti kultuuriteoreetilise traditsiooni üle, käsitletakse mõningaid kultuuriteoreetilisi võtmemõisteid ning kultuuri uurimisviise ja -võimalusi,“ lisas Palang.

Konverentsil esitletakse kultuuriteoreetilisi koostööettekandeid, iga teema käsitlemisega kaasneb põhjalikum arutelu. Üritusel osalevad hinnatud Eesti kultuuriuurijad ja -teoreetikud, kes esindavad mitmeid erinevaid teadus- ja uurimisvaldkondi.

Järjekorralt seitsmes tippkeskuse sügiskonverents toimub Tallinna ülikooli Mare majas, ruumis M-134. Täpsema info ajakava, registreerimise ja ettekannete kohta leiab kultuuriteooria tippkeskuse kodulehelt cect.ut.ee.

Ürituse raames, 29. oktoobril, esitletakse ka kahte kogumikku: „Estonian Approaches to Culture Theory“ (toim V. Lang, K. Kull) ja „Maastik ja mälu. Pärandiloome arengujooni Eestis“ (toim L. Kaljundi, H. Sooväli-Sepping).

Üritus toimub eesti keeles ja sellest osavõtt on tasuta. Ettekanded ja arutelud on avatud kõigile huvilistele.

Kultuuriteooria tippkeskus on Euroopa Liidu Euroopa regionaalarengu fondi projekt, mille moodustavad kaheksa humanitaar- ja sotsiaalteaduste uurimisrühma Tartu ja Tallinna ülikoolist. Tippkeskuse eesmärgiks on edendada kultuuriuurimist ning erialade vahelist koostööd Eestis.

Lisainfo: Monika Tasa, kultuuriteooria tippkeskuse projektijuht, tel: 737 6534, e-post: cect@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392