Kunstikolmapäev Peeter Toropiga ülikooli kunstimuuseumis

Tartu Ülikooli kunstimuuseum ootab kõiki 15. veebruaril kell 17.15 kunstikolmapäevale teemal "Illustratsioon kui intersemiootiline tõlge".

Kultuurisemiootika professor Peeter Torop kõneleb illustratsioonidest raamatukunsti ajaloo kontekstis ning vaatleb võimalusi, kuidas raamatuid illustratsioonide kaudu tõlgendada. Pildinäideteks on loengus nii Albrecht Düreri kui ka teiste kunstnike tööd.

Järgmine kunstikolmapäev näituse "Puusse lõigatud pildid. Albrecht Dürer ja saksa puulõikekunst 16. sajandil" raames toimub juba 7. märtsil kell 17.15. Siis on külaliseks Tallinna Ülikooli reklaami ja imagoloogia dotsent Linnar Priimägi, kes räägib teemal "Albrecht Düreri humanism".

Näitus "Puusse lõigatud pildid. Albrecht Dürer ja saksa puulõikekunst 16.sajandil" on avatud 30. märtsini.

Sissepääs kunstikolmapäevadele on tasuta. Kunstikolmapäevi toetab Eesti Kultuurkapital.

Olete oodatud!

Kadri Kasterpalu