Kuue ülikooli ühist õigusteaduse õppekava tunnustati Euroopa eduloona

Tartu ülikooli õigusteaduskonna kaaskoordineeritavat projekti „European Joint Doctorate in Law and Development“ tunnustati Euroopa tasemel Erasmus Munduse programmi eduloona. Projektis osaleb Tartu ülikooli kõrval viis ülikooli.

Tartu ülikool kuulub koos Edinburghi, Oslo, Tilburgi, Deusto ja North-West ülikooliga konsortsiumisse EDOLAD (European Joint Doctorate in Law and Development), mis pakub Erasmus Munduse programmina ühist kolme-aastast õigusalast doktoriõppeprogrammi Law and Development'i valdkonnas.

„Projekti „edulooks“ nimetamine on suur tunnustus, sest edulugudena tõstetakse esile kõrgetasemelisi projekte, mis on inspireerivad, paistavad silma oma mõju ja uute tulemuste poolest ning panustavad poliitikakujundamisse,“ ütles konsortsiumi Eesti koordinaator, Tartu ülikooli IT-õiguse teadur Helen Eenmaa-Dimitrieva.

Erasmus Munduse ühisõppekavale on iseloomulik, et õppeperioodi vältel õpitakse mitmes ülikoolis ja doktoranti juhendavad väitekirja kirjutamisel vähemalt kahe konsortsiumisse kuuluva ülikooli õppejõud.

Selle doktoriõppekava eripäraks on ulatuslik välitööde maht maailma erinevates piirkondades. „2016. aasta jaanuarist maini toimub konsortsiumi õppetöö Tartu ülikooli õigusteaduskonnas, rikastades sel moel doktoriõppe võimalusi kõigi Tartu ülikooli sotsiaal- ja humanitaarteaduste valdkonnas arenguriikide küsimustega tegelevate doktorantide jaoks. Euroopa migratsioonitrendide ja -poliitikate kontekstis suureneb õppekava aktuaalsus kahtlemata veelgi,“ kirjeldas Eenmaa-Dimitrieva.

Doktoriõppeprogrammi läbimisel saab doktorant kahe ülikooli ühisdiplomi. „Ühisõppekava pakub doktorantidele paindlikkust ja perspektiive teadustöös, kuna selle lõpetajal on mitmes akadeemilises kultuuris töötamise kogemus,“ sõnas Eenmaa-Dimitrieva, lisades, et nii programmis osalevad doktorandid kui õppejõud peaksid tänu ühiselt läbiviidavale õppe- ja teadustööle olema võimelised looma õigusteaduse valdkonnas uusi teadmisi ja praktikaid, mis omavad õigushariduse arengu kontekstis suurt lisaväärtust.

Erasmus Mundus on Euroopa Liidu kõrgharidusalane koostöö- ja vahetusprogramm, mille eesmärk on edendada Euroopa kõrgharidust, avardada ja parandada üliõpilaste konkurentsivõimet tööturul ning soodustada kultuuridevahelist mõistmist kolmandate riikidega tehtava koostöö kaudu. Programmi tuumiku moodustavad kõrgetasemelised Euroopa kõrgkoolide koostöös loodud magistri ja doktori ühisõppekavad.

Lisainfo: Helen Eenmaa-Dimitrieva, Tartu ülikooli IT-õiguse teadur ja programmjuht, tel: 737 6056, e-post: helen.eenmaa [ät] ut.ee.

Virge Tamme
E-post: virge.tamme [ät] ut.ee