Läänemereriikide esindajad kogunevad arutama kliimamuutuste mõju rannikualadele

20.−22. juunini viibivad TÜ Eesti Mereinstituudi kutsel Tallinnas pea kõigi Läänemereriikide BALTADAPT projekti osalised, et planeerida ühiseid samme Läänemere piirkonnas kliimamuutustega kohanemiseks.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38491","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]BALTADAPTi projekti eesmärk on olemasoleva info põhjal kliimamuutuste mõjust ökosüsteemisele ja rannikualadele töötada välja Läänemere piirkonna kliimamuutustega kohanemise strateegia.

Seminari üks korraldaja ja TÜ Eesti Mereinstituudi kliimamuutuste mõju peaspetsialist Andres Kratovit¨ ütles, et kliimamuutused omavad mõju nii Läänemere ökosüsteemile, rannikualadele kui ka inimtegevusele - tervisele, infrastruktuurile, põllumajandusele jne. "Kuna kliima muutub vältimatult, siis on oluline võimalikult õigeaegselt asuda nende muutustega kohanema, võttes aluseks teiste riikide (eriti Skandinaaviamaade) poolt juba omandatud kogemused," sõnas Kratovit¨.

Programmi üks eesmärke on luua ka kliimamuutustega kohanemise teemaline veebikeskkond, nn. Baltic Window, mis peaks koondama kogu olulise info kliimamuutustega kohanemisest Läänemere piirkonnas. Projekti raames töötatakse välja ka ettepanekud konkreetseteks tegevusteks väljatöötatava strateegia täitmiseks ja rahastamisallikate leidmiseks.

BALTADAPTi projekt saab teoks Euroopa Liidu rahastatava programmi INTERREG IVB raames. Rahvusvaheline seminar toimub 20.−22. juunini Tallinnas, Meriton Conference & Spa hotellis.

Rohkem infot: http://www.baltadapt.eu

Lisainfo: Andres Kratovit¨, TÜ Eesti Mereinstituudi kliimamuutuste mõju peaspetsialist, tel 52 68 071, andres.kratovitsh@ut.ee


Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja
tel +372 737 5683
mob +372 515 0184
e-post anneli.miljan@ut.ee
www.ut.ee