Lahtiste uste päev Tartu Ülikoolis

Kolmapäeval, 23. märtsil toimub Tartu Ülikoolis lahtiste uste päev, kus kõik huvilised saavad tutvuda TÜ õppimisvõimalustega. Kavas on teaduskondade tutvustused, loengud, minimess ja palju muud põnevat.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38824","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Lahtiste uste päeva avab TÜ aulas kl 10.50 rektor professor Alar Karis. Ettekande teemal "Strateegia õnnelikuks eluks" peab TÜ loodus- ja tehnoloogiateaduskonna õppeprodekaan dotsent Mart Noorma. Üritust ohjab ja rikastab pildikestega tudengielust TÜ üliõpilasesinduse esimees Alo Lõoke.

TÜ turundusspetsialisti Kaisa Jõgi sõnul on keskkoolilõpetajatel lahtiste uste päeval väga hea võimalus saada infot neid huvitavate õppekavade kohta, käia teaduskondades loengutes ning suhelda vahetult tudengitega. "Abiturient saab tunda osakest üliõpilaselust, mis teda sügisel ees võib oodata," ütles Jõgi.

Ülikooli peahoones leiab aset minimess, kus on esindatud ülikooli teaduskonnad ja kolledžid. Nõukogu saalis peahoones toimuvad eesti- ja venekeelsed karjääriplaneerimise infotunnid. Kogu päeva vältel korraldatakse ekskursioone üliõpilaselamutesse, spordihoonesse ning huvilistele on võimalik tasuta külastada TÜ muuseume. Lisaks peahoones toimuvatele infotundidele saab õppekavade ja õppimisvõimalustega tutvuda ka teaduskondades kohapeal.

Lahtiste uste päev toimub kolmapäeval korraga seitsmes Tartu kõrgkoolis – lisaks Tartu
Ülikoolile ootavad huvilisi ka Eesti Maaülikool, Eesti Lennuakadeemia, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused, Tartu Tervishoiu Kõrgkool, Tartu Kõrgem Kunstikool ja TTÜ Tartu Kolledž. Juba kuuendat aastat toob Harjumaa ja Põhja-Eesti noored Tartu kõrgkoolidega tutvuma tasuta erirong.

Erirong on sõitma pandud Tartu kõrgkoolide, Edelaraudtee ja Swedbanki koostöös. Noorte meelelahutuse eest hoolitsevad rongisõidu ajal kõrgkoolide üliõpilased ja Swedbank.

Täpne lahtiste uste päeva kava on aadressil /lup

Lisainfo: Kaisa Jõgi, Tartu Ülikooli turundusspetsialist, tel 737 6271, kaisa.jogi@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja