LAUPÄEVAL TOIMUB TARTU KESKLINNAS ÕPPUS "ÜLIKOOL LUKKU"

TÜ haldusdirektori büroo ohutustalituse juhataja Gero Kartau sõnul on õppuse eesmärk harjutada ohusituatsioonis ülikooli koostööd kaitseliidu Tartu maleva akadeemilise malevkonna, päästeteenistuse ja politseiga. "Harjutame koostööd kaitseliidu üksustega, et ülikooli ja linna ohtu sattumisel oleks kaitseliit toetamas politsei ja teiste jõustruktuuride tegevust. Pärast õppust analüüsime sündmust põhjalikult, et omandada sellest võimalikult palju kasulikku. Loodame saada hea kogemuse, kuidas reaalses kriisisituatsioonis käituda."

Õppuse ühe korraldaja, kaitseliidu peastaabi leitnanti Tanel Meieli sõnul on see kaitseliidu Tartu malevale esmakordne üritus, kus linnas tegutsetakse koos kohaliku politsei ja päästeametiga. "Õppuse ajal sõjalisi manöövreid ei toimu ning jalakäijad lastakse hoonete vahelt läbi, kuid autodele blokeeritakse juurdepääs Jakobi tänavale Ülikooli ja Munga tänavate vahelisel lõigul. Peahoonesse ja keemiahoonesse minna soovijad peavad kaasa võtma isikut tõendava dokumendi".

Kuna õppus toimub rahvarohkes kohas ja võib häirida tavapärast elu, palub Kartau kaaskodanikelt mõistvat suhtumist.

Päästeõppuse üldkorraldajad on kaitseliidu Tartu maleva akadeemiline malevkond ja Tartu Ülikool. Õppuse ülesanne on tagada koordineeritud tegevuse kaudu (patrullid, kontrollpunktid, relvastatud valve jne) stabiilsus ja kord Tartu linnas koostöös Lõuna politseiprefektuuri, Lõuna-Eesti päästekeskuse ja kaitseliidu Tartu maleva akadeemilise malevkonnaga. Viimase koosseisus võtavad õppusest osa ka üliõpilased ja õppejõud.

Lisainfo: TÜ haldusdirektori büroo ohutustalituse juhataja Gero Kartau, tel 737 6666, 504 4347, gero.kartau@ut.ee

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist