Lennart Meri nimelist teadustööde auhinda sihib kümme taotlejat

Konkursile sai esitada Eesti riiki, rahvast, kultuuri või ühiskonda käsitlevaid kõrgetasemelisi teadustöid, mis on kaitstud või ilmunud möödunud kalendriaastal.

TÜ Sihtasutuse juhataja sõnul on tegemist stipendiumiga, millele saavad kandideerida väga erinevate valdkondadega tegelevad üliõpilased ja teadlased. "Sel aastal on välja kuulutatud üks 20 000 krooni suurune stipendium magistritöö eest ja üks 50 000 krooni suurune stipendium doktoritöö või muu teadustöö eest" selgitas Kotsar.

Lennart Meri teadustöö auhind loodi Tartu Ülikooli Sihtasutuse juurde seoses ülikooli 375. aastapäevaga ning sellega soovib ülikool jäädvustada oma ühe nimekama vilistlase mälestust. Lennart Meri lõpetas Tartu Ülikooli cum laude 1953. aastal.

Loodud teadustöö auhinna eesmärk on tunnustada ja väärtustada teadustegevust ja aidata kaasa teadustöö kvaliteedi tõstmisele Tartu Ülikoolis. Auhinna väljaandmist rahastavad Tartu Ülikooli äriühingud.

Esimesed Lennart Meri nimelise teadustöö auhinna võitjad peaksid selguma veebruaris.

Lisainfo: TÜ Sihtasutuse juhatuse liige Ruth Kotsar, tel 521 6820, ruth.kotsar@ut.ee

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja