LHV jagab Tartu Ülikoolis teadmisi kaasaegsest pangandusest

LHV ja Tartu Ülikooli majandusteaduskond jätkavad kevadel alguse saanud koostööd, mille raames annavad panga juhid ja spetsialistid kümne loenguga ülevaate kaasaegse pangandusettevõtte toimimisest LHV Panga näitel.

2020. aasta kevadel jõudis esmakordselt Tartu Ülikooli majandusteaduskonna vabaainete hulka loengusari, mille raames antakse tudengitele läbilõige konkreetse äriettevõtte toimimisest selle juhtide esinemiste põhjal.

LHV jaepanga kliendisegmendi juhi Liis Lepiku sõnul andis kevadine loengusari hea suuna kätte ning näitas, et noorte huvi finantssektori vastu on suur – esmakordselt loetud aine läbis erinevatest teaduskondadest kokku 32 tudengit.

„Oli tõeliselt positiivne üllatus, et meie vabaaine kevadel sedavõrd populaarseks osutus. Vaatamata sellele, et ootamatult saabunud pandeemia sundis pooled loengud virtuaalselt läbi viima, oli tagasiside nii tudengitelt kui ka loenguid läbi viinud LHV töötajatelt väga positiivne ja näitas, et huvi koostööga jätkata on mõlemapoolne,“ lausus Lepik.

Ainesarja juhatab sisse LHV Groupi juht Madis Toomsalu ning loengute jooksul astuvad üles mitmed panga tippjuhid, kes annavad ülevaate teemadest nagu panga finantsjuhtimine, investeeringute juhtimine, finantseerimisteenused, tugiteenuste roll pangas, vastavuskontroll ning turundus ja kommunikatsioon.

Ülikoolipoolne aine eestvedaja ja rahanduse õppejõud, Mark Kantšukov kommenteeris: „Kevadistest loengutest oli näha, et selline koostöös valminud õppeaine oli üliõpilaste poolt igati oodatud, sest erinevate ekspertide loengud annavad palju praktilist väärtust. Ootan huviga õppeaine algust ja usun, et seda teevad ka üliõpilased.“

Registreerumine panganduse vabaainele läks lahti teisipäeval ning esimese 48 tunniga on end kirja pannud juba 36 tudengit. Ainele saab end kirja panna kuni 7. veebruarini.