Loodusmuuseumi huvipäeval saavad osalejad tutvuda aasta liikidega

Laupäeval, 10. veebruaril Tartu ülikooli loodusmuuseumis toimuval huvipäeval "Aasta liigid" tutvustatakse taimi, loomi ja seeni, mis on Eestis tänavu suurema tähelepanu all ning selgitatakse, kuidas neid ära tunda.

Õpitubades tutvume aasta liikidega: laanik, kaunis kuldking, laukapuu, pääsusaba, metsis, ilves ja tuletael. Loodusmuuseumi juhendajad selgitavad, kuidas aasta liike ära tunda ja milline roll on neil looduses. Tutvustatakse ka aasta mullaks valitud näivleetunud mulda, millel kasvavad Lõuna-Eesti võimsate kuuskedega segametsad.

Geoloogia õpitoas uurime Eesti rahvuskivi paekivi, mida leidub peamiselt Põhja-Eestis.

Igaüks saab meisterdada raamatukese aasta liikidest või osaleda põnevas otsimismängus, kus tuleb loodusmuuseumist üles leida aasta liigid.

Kell 11.30 ja 13.30 saavad loomasõbrad elavnurgas tutvuda tarantli, roheleeguani, gekode, madude, kilpkonnade ja teiste eksootiliste lemmikloomadega. Õpituba kestab tund aega.

Huvipäev "Aasta liigid" toimub 10. veebruaril kella 11.00-15.30 Tartu ülikooli loodusmuuseumis. Osalemine muuseumipiletiga, TÜ töötajatele ja tudengitele tasuta. Osalema on oodatud nii lapsed kui täiskasvanud!

Korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute keskus.

Lisainfo: Tartu ülikooli loodusmuuseum, 737 6076, loodusmuuseum@ut.ee

Maria Kristiina Prass
Tartu ülikooli avalike suhete spetsialist
Tel. (+372) 737 5509