Lõppes avalduste vastuvõtt programmi "Kogenud kooli"

Kandideerimise viimasel päeval, 29. aprillil laekus avaldusi nagu seeni pärast vihma, millest kõige hilisem saabus täpselt kaks minutit enne südaööd. Kandidaatide taust on kirju, kelle seas on nii endiseid õpetajaid, IT- juhte, raamatupidajaid kui ka finantsjuhte.

Kokku laekus 26 avaldust. Nõutele vastanud kandidaadid kutsutakse intervjuule, mille eesmärk on välja selgitada kandidaadi valmisolek osaleda “Kogenud kooli” programmis, motivatsioon ja sobivus töötada õpetajana ning see, kui hästi kandidaat orienteerub haridusküsimustes.

Pärast erialakatset ootab programmis osalejaid 10. mail ees ühisüritus, mis annab hea võimaluse kandidaatidel tutvuda tulevaste kursusekaaslastega. Saamaks rohkem aimu, mis osalejaid täpselt ees ootab, tuleb TÜ õpetajahariduse õppekava lõpetanud tudeng Kristi Palk jagama enda kogemust, kuidas sai tema hakkama korraga koolis töötamise ja ülikoolis õppimisega. Lisaks, on planeeritud külastada üldhariduskooli, eesmärgiga vaadelda matemaatika ainetundi, mis annab osalejatele ülevaate tänapäevastest õppevahendidest ja –meetotitest. Pärast tunni lõppu analüüsib õpetajahariduse magistriõppe programmijuht Ingrid Koni kandidaatidega kogetu põhjal nähtu läbi ning räägitakse õpetajaametist tänapäevases kontekstis.

Lisateave: Kiiri Toomberg, TÜ Pedagogicumi projektijuht, programmi koordinaator, kiiri.toomberg@ut.ee, 5554 2639