LÕPPES DOKUMENTIDE VASTUVÕTT TARTU ÜLIKOOLI AVATUD ÜLIKOOLI

Rakenduskõrgharidus- ja bakalaureuseõppes sooviti enim hakata õppima õigusteadust, millele järgnesid Pärnu kolledžis õpetatav turismi- ja hotelliettevõtlus, majandusteaduskonna majandusteaduse õppekava ja sotsiaalteaduskonna psühholoogia õppekava. Magistriõppes esitati samuti enim avaldusi õigusteaduse õppekavale, millele järgnes majandusteaduskonna ärijuhtimise õppekava.

Riikliku koolitustellimusega oli rakenduskõrgharidus- ja bakalaureuseõppesse ette nähtud 131 riigieelarvelist õppekohta ning seal oli suurim olid konkurss Pärnu kolledžis õpetatavale turismi- ja hotelliettevõtluse ja haridusteaduskonnas õpetatavale koolieelse lasteasutuse õpetaja erialale. Magistriõppe 105 riigieelarvelisele õppekohale laekus 132 avaldust ning enim sooviti hakata õppima majandusteaduskonnas ettevõtlust ning tehnoloogia juhtimist.

Vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul läks käesoleva aasta vastuvõtt avatud ülikooli ootuspäraselt. "Kuigi avalduse esitajaid rakenduskõrgharidus- ja bakalaureuseõppesse oli võrreldes eelmiste aastatega mõnevõrra vähem, rõõmustas magistriõppesse avalduse esitajate suur arv, keda võrreldes eelmise aastaga oli ligi kolmandiku võrra rohkem. See on selge märk magistriõppe osatähtsuse kasvust täiskasvanud õppijate seas."

Rakenduskõrgharidus- ja bakalaureuseõppesse sai avaldusi esitada ka elektroonselt Sisseastumise Infosüsteemi (SAIS) kaudu. Seda võimalust kasutati 403 avalduse esitamiseks, kuid kuna riiklikes infosüsteemides puuduvad andmed enne 2004. aastat gümnaasiumi või keskkooli lõpetanute kohta, siis 324 SAISi kaudu esitatud avaldust tühistati või tuli ülikoolil tagasi lükata ja sisseastujal tuli dokumendid ise kohale tuua.

Avatud ülikooli õppima asumiseks sai avalduse esitada ainult ühele õppekavale. Avatud ülikooli kandideerimisel ei ole vajalik riigieksamite sooritamine, arvesse võetakse gümnaasiumi lõputunnistuse hindeid ja sisseastumiseksamite tulemusi. Erinevalt päevasest õppest, toimuvad avatud ülikkoli sisseastumiseksamid peale dokumentide esitamist. Sisseastumiseksamid avatud ülikooli toimuvad 25.–29. augustini, vastuvõetute nimekirjad selguvad 1. septembril ja need avalikustatakse ülikooli kodulehel www.ut.ee/sisseastumine.

Lisainfo: TÜ vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo, tel 737 6391

Liina Jürgen