Lõppes konkurss ülikooli viie tippjuhi leidmiseks

Märtsis kuulutas Tartu Ülikool välja konkursi viie tippjuhi leidmiseks. Ametikohtadele kandideerimine lõppes eile, 15. aprillil.

Kõige suurem huvi oli kantsleri ja finantsjuhi ametikoha vastu. Ülikooli kantsleri ametikohale kandideerib 19 ja finantsjuhi kohale kaheksa inimest. Ülikooli muuseumi juhi kohale on viis, raamatukogu direktori kohale kolm ja Narva kolledži direktori kohale kaks kandidaati.

Personaliosakonna juhataja Kristi Kuninga sõnul on need ülikooli jaoks olulised ametikohad. Kandidaatide hindamiseks luuakse komisjonid, kuhu kaasatakse ka ülikooliväliseid eksperte. Kantsleri ja finantsjuhi valikul teeb lõppotsuse rektor ning asutuste direktorid valib senat. Valimine on kavandatud senati mai- või juunikuu istungile.

Lisateave: Kristi Kuningas, TÜ personaliosakonna juhataja, 509 8626, kristi.kuningas@ut.ee