Lõputööd kirjutavad üliõpilased pääsevad vajaduse korral esmaspäevast raamatukokku

Tartu Ülikooli raamatukogu lubab alates 12. aprillist piiratud hulga inimesi lugemissaalidesse. Majja oodatakse eelkõige üliõpilasi, kellel on lähenemas lõputöö esitamise tähtaeg ja kes vajavad selle koostamiseks kohapeal kasutatavaid materjale. Esmaspäevast pääsevad raamatukokku ka need lugejad, kes on endale üürinud individuaaltööruumi.

„Meie poole on pöördunud üliõpilased, kes vajavad väga oma lõputöö tegemiseks materjale, mis on kättesaadavad üksnes raamatukogus,“ rääkis ülikooli raamatukogu direktor Krista Aru. „Seetõttu otsustasime neid praeguses keerulises olukorras võimaluste piires aidata. Palume raamatukokku tulla tõesti äärmisel vajadusel ning muudel juhtudel kasutada meie kontaktivabu teenuseid.“ Kohapeal kasutamiseks soovitud raamatud tuleb lõpu- ja uurimistööde tegijatel e-kataloogi ESTER kaudu ette tellida.

Uuest nädalast lubatakse raamatukogu kahel korrusel asuvasse viide lugemissaali kokku kuni sada inimest. Majas olevate lugejate arvu on võimalik reaalajas jälgida raamatukogu kodulehelt.

Alates esmaspäevast saab broneerida ka rühmatööruume, kuid raamatukogu palub arvestada sellega, et olenemata ruumi suurusest võib seal korraga olla ainult kaks inimest.

Raamatute kojulaenutust pakutakse endiselt kontaktivabalt. ESTER-i kaudu tellitud raamatu saab kätte järgmisel tööpäeval raamatukogu esimese korruse fuajees asuvast laenutuskapist. Samuti võib lugeja avakogudest ise raamatu välja otsida ja vormistada laenutuse iseteenindusautomaadis.

Printimisteenust saab jätkuvalt kasutada esimesel korrusel sissepääsu juures, samas on ka autoriseeritud töökoht.

Kuni piirangud kehtivad, jäävad suletuks arvutite kasutamise ruum, söögituba ning spordi- ja puhkeala.

Raamatukogu lugemissaalid on avatud tööpäevadel kella 12–19. Kõigil raamatukokku tulijatel palutakse kindlasti kanda maski, hoida teistega turvalist vahet ja majja sisenedes desinfitseerida käed.

Lugejate küsimustele vastab infotelefon 737 5772 igal tööpäeval kella 9–17 ning päringud võib saata aadressil laenutus@ut.ee, paring@ut.ee ja library@ut.ee.

Lisateave: Olga Einasto, Tartu Ülikooli raamatukogu teenindusosakonna juhataja, 737 5774, olga.einasto@ut.ee