Lõuna-Eesti kuppelmaastike vahel toimunud traditsioonilise TÜ rektori karika golfiturniiri võitis esmakordselt meditsiiniteaduste valdkond

Pühapäeval, 27. augustil toimus Otepää golfikeskuses seitsmendat korda Tartu ülikooli rektori karika golfiturniir, kus tänavu osales 63 mängijat.

Tänavuste osalejate seast võis leida mitmeid tuntud ühiskonnategelasi ja mainekaid TÜ vilistlasi. Teiste seas astusid võistlustulle näiteks kirurg Tanel Laisaar, ettevõtjad Tanel Tein, Triin Anette Kaasik ja Verni Loodmaa, Baltika juhatuse esimees Meelis Milder, TÜ värske kantsler Meelis Luht ja loomulikult Tartu ülikooli rektor professor Volli Kalm.

Tugevaimas võistlusklassis (HCP 0-18) võitsid turniiri meeste arvestuses Rünno Vahlberg ja naiste arvestuses Eva Peedimaa. Teises võistlusklassis (HCP 18,1-36) võidutsesid loodusteaduste valdkonna vilistlased Martin Ulst ja Berit Kolk. Ühisklassi (HCP 36,1-54) parimaks tunnistati Estiko AS juhatuse liige Veiko Keerberg. Kõik võitjad said koju viia Tartu ülikooli rändkarika. Rektor Volli Kalm ja kantsler Meelis Luht jäid ühisklassi arvestuses vastavalt viiendaks ja kuuendaks. Pikima avalöögi tegi Estiko Plastar AS juhataja ja majandusteaduse vilistlane Triin Anette Kaasik.

Lingi golfboxi täielikule tulemustabelile leiad SIIT.

Rektori karika golfiturniiri traditsioon sai alguse 2011. aastal ning esimesed kolm aastat oli golfiturniir suletud võistlus ainult TÜ vilistlastele, tudengitele ja TÜ-ga seotud inimestele. Nüüd peetakse seda lahtise turniirina.