Lõviosa üliõpilaste teadustööde konkursi preemiatest tuli Tartu Ülikooli

Reedel autasustati Haridus- ja Teadusministeeriumis Üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi parimaid. Kõige enam preemiaid ja tänukirju pälvisid Tartu Ülikooli üliõpilased, kellele anti 61% preemiatest, sealhulgas 13 esimest preemiat.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"37804","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Anti välja kaks valdkondade ja tasemeteülest peapreemiat, väärtusega 3600 eurot, mis seekord läksid bio-ja keskkonnateaduste valdkonnas Cambridge'i ülikooli ja ühiskonnateaduste ning kultuuri valdkonnas Eesti Kunstiakadeemiasse.

Cambridge'i Ülikoolis doktorikraadi kaitsnud TÜ vilistlane Leopold Parts sai peapreemia konkursitöö "Raku omaduste geneetiline kaardistamine" eest. Leopold Partsi töö on tipptasemel bioinformaatiline töö, milles on loodud originaalsed analüüsi metoodikad ja tarkvara, mis on laialdaselt kasutatav erinevate organismide omaduste geneetilise tagapõhja mõistmiseks. Partsi uurimistööde käigus väljatöötatud meetod võimaldab kaardistada korraga erinevaid geene kõrge täpsusastmega.

Tiina-Mall Kreem Eesti Kunstiakadeemiast pälvis peapreemia konkursitöö "Viisipäraselt ehitatud. Luterlik kirikuehitus, -arhitektuur ja -kunst Eestis Aleksander II ajal (1855-1881)" eest.

Konkursile laekunud töid hinnati kolmes tasemekategoorias – rakenduskõrgharidusõppe ja bakalaureuseõppe, magistriõppe ja doktoriõppe üliõpilaste tasemel ja neljas valdkondlikus kategoorias: bio- ja keskkonnateadused, ühiskonnateadused ja kultuur, terviseuuringud ning loodusteadused ja tehnika. Rakenduskõrgharidusõppe ja bakalaureuseõppe üliõpilastele oli esimese preemia suuruseks 960 eurot, magistriõppe ja doktoriõppe tasemel oli esimese preemia suuruseks 1600 eurot.

Konkursi auhinnafond oli tänavu 62 080 eurot. Konkursi laureaatidele anti välja 80 preemiat ja tänukirja, neist 56 rahalist preemiat ja 24 tänukirja.

EV üliõpilaste teadustööde konkurss toimub alates 1991. aastast. Konkurssi viib läbi Sihtasutus Archimedes koostöö Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

Lisainfo:
Kaili Kaseorg, konkursi koordinaator; kaili.kaseorg@archimedes.ee, 730 0332, 5805 0869
Hannes Palang, konkursikomisjoni esimees, Tallinna Ülikooli humanitaarinstituudi direktor, professor; palang@tlu.ee, 581 72068

Teate edastas
Anneli Miljan