Mai keskpaik meelitab vilistlased Tartusse

18. mail toimub Tartus aegade suurim vilistlaskokkutulek, mille korraldamises lööb kaasa terve ülikoolipere. Tihe programm hõlmab nii loenguid ja mõttetalguid kui ka laulu, tantsu ning muud toredat ajaveetmist armsate kursusekaaslaste ja kunagiste õppejõududega.

Eesti suurima vilistlaskogukonnaga Tartu Ülikool – umbes 100 000 vilistlast – on hakanud viimastel aastatel pöörama vilistlassuhtlusele järjest rohkem tähelepanu.

Eesti turunduse ja vilistlastegevuse juht Karin Kustavus kiitis, et paljud ülikooli lõpetanud tahavad anda midagi omalt poolt tagasi. Nad on hea meelega kaasatud praktikutena õppetöösse ja annavad praegustele üliõpilastele nõu.

«Meie jaoks on väga tähtis ka see, et vilistlased on praeguses arengukavas ühe eesmärgina sees ja järgmises arengukavas on plaan pöörata vilistlastegevusele veel suuremat tähelepanu. See on selge märk, et vilistlased on ülikoolile tähtsad,» kinnitas Kustavus.

Vilistlastega kontakti hoidmisel mängivad keskset rolli instituudid, kellel on endiste üliõpilastega kõige otsesem side. Suured üleülikoolilised vilistlasprojektid, nagu vilistlaskokkutulekud, iga-aastane mentorlusprogramm ja vilistlasvõrgustik utalumni.ee, on tegevuses alles esimesi aastaid. Võrgustikul on praeguseks üle 7000 liikme, mai lõpuks loodetakse ületada 10 000 piir.

Loe edasi Tartu Ülikooli ajakirjast Universitas Tartuensis