Maikuu on ülikoolis orienteerumiskuu

Ülikool ootab terve maikuu jooksul kõiki töötajaid, üliõpilasi, vilistlasi ja nende peresid Tartu linna orienteeruma. Kevadine orienteerumisrada, mille on koostanud ülikooli muuseum, keskendub spordi ja sportliku ajaviitega seotud kohtadele. Kas teadsid, et arhitekt Krause esimeste ruumiplaanide järgi pidi peahoone esimesel korrusel asuma vehklemissaal? Kui ei, siis tule orienteeruma ja saad teada teisigi põnevaid spordiga seotud fakte ülikoolist.

Ülikooli muuseumi kuraator Ken Ird pani rajapunktid kokku nii ajaloolistest kui ka tänapäevastest kohtadest, kus üliõpilased ja ülikooli töötajad on 19. sajandi algusest saati liikumise ja spordiga tegelenud. „Loodan, et õnnestus leida ka selliseid punkte, mis on raja läbijatele üllatuseks ning näitavad linna uue ja huvitava nurga alt. Ja ikka on tore, kui saab oma alma mater’i lõpmata põnevat ajalugu ülikooliperele tutvustada,“ sõnas Ird.

Kahekümnest punktist koosnev orienteerumisrada on jõukohane kõigile – kontrollpunkte võib läbida meelepärases järjekorras ja aega ei võeta. Terve raja rahulikus tempos läbimiseks tuleks arvestada umbkaudu poolteist tundi. Kui kogu rada korraga läbida ei jõua, võib avastamata kontrollpunkte otsima minna omale sobival ajal terve kuu jooksul. Raja läbimiseks on vaja nutitelefoni, kaarti ja head tuju.

Aprilli viimasel nädalal avalikustame orienteerumisraja kaardi ning jagame täpsemat teavet, kuidas orienteerumine seekord toimub. Jälgi ürituse teavet siseveebis.

Lisateave: Sirli Urbas, Tartu Ülikooli personalikoolituse spetsialist, 737 5194, sirli.urbas@ut.ee