Mainekas professor peab TÜ usuteaduskonnas avatud seminari religiooni uurimisest

14. veebruaril on kõigil huvilistel võimalus osaleda Warwicki ülikooli professori Robert Jacksoni avatud seminaril „Interpreteeriv lähenemine: hermeneutiline metodoloogia ühiskonnas religiooni uurimisel“.

Warwicki ülikooli professor Robert Jackson on koos oma kolleegidega välja töötanud interpreteeriva lähenemise religioonide uurimisel, mida on rakendatud nii kvalitatiivsetes kui ka kvantitatiivsetes uuringutes Suurbritannias ja teistes ulatuslikes rahvusvahelistes uuringutes.

Professor Jackson käsitleb oma ettekandes interpreteerivat lähenemist kasutava metodoloogia kujunemist usuliste vähemuste uurimiseks. „Metodoloogia arendamisel alustati religioonifenomenoloogilisest lähenemisest ja liiguti interpreteerivale etnograafiale tuginevale lähenemisele, olles samas mõjutatud sotsiaalpsühholoogiast ja religioonide ajaloost,“ räägib TÜ religioonipedagoogika dotsent Olga Schihalejev.

Seminar toimub inglise keeles ning kuulama on oodatud usuteadlased, sotsioloogid, folkloristid ja religiooni ja/ või hariduse empiirilise uurimisega tegelevad inimesed ja kõik teised huvilised.

Avatud seminar toimub ülikooli peahoones, Ülikooli 18-226, algusega kell 14.15.

Lisaks saab professor Jacksonit kuulata ka 16. veebruaril Tallinnas usundiõpetuse õpetajate konverentsil ettekandega viimastest suundumustest religioonide õpetamisel Euroopas.

Täiendav informatsioon avatud seminari ja professor Robert Jacksoni kohta on leitav siit.

Lisainfo: Olga Schihalejev, TÜ religioonipedagoogika dotsent, tel: 737 5300, e-mail: olga.schihalejev@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja