MAJANDUSTEADUSKONNA LÕPETASID ESIMESED STRATEEGILISE JUHTIMISE MAGISTRID

Ärijuhtimise magistrikraadi said Eve Fink ("Ukraina kinnisvaraturu analüüs"), Indrek Luukas ("Eesti transiidisektori konkurentsivõime"), Peeter Mehisto ("Sidusgruppide teooria rakendamine Eesti Keelekümblusprogrammi arendamisel"), Oleg Ðvaikovski ("AS Norby Telecom välisturule sisenemise strateegia kujundamine Läti näitel") ja Tõnis Vajakas ("Strateegiatest lähtuva struktuuri kujundamine ettevõtte UAB E.L.L. Nekilnojamas turtas näitel aastatel 2000-2005").

Tööde juhendajateks olid TÜ professorid Urmas Varblane, Maaja Vadi ja Toomas Haldma.

TÜ majandusteaduskonna dekaani professor Toomas Haldma sõnul iseloomustab antud magistriprogrammi rahvusvahelisus ja interdistsiplinaarsus ning see on suunatud eelkõige organisatsioonis juhirolli omavale või seda taotlevale inimesele.

Magistrante koolitasid TÜ majandusõppejõud, välislektorid Soomest, Saksamaalt, USA-st ja Norrast ning lisaks kaTÜ rektor professor Jaak Aaviksoo, sotsiaalse kommunikatsiooni erakorraline professor Marju Lauristin, tehnoloogiainstituudi direktor professor Mart Ustav, eetikakeskuse juhataja professor Margit Sutrop jt. Programmi raames toimus valikainena õppereis Berliini, kus käsitleti Euroopa ettevõtluskultuuri ja üle-euroopalisi strateegiaid, kohtuti majanduspoliitikute ja äriringkondade esindajatega ning külastati farmaatsiaettevõtet Berlin-Chemie.

Magistridiplomid antakse kätte majandusteaduskonna lõpuaktusel TÜ peahoone aulas 20. juunil kell 12.00.

INFO: Selje Seeba, TÜ majandusteaduskonna avatud ülikooli projektijuht, tel 737 6313, 509 8648

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist