Marmara ülikooli professor annab kaks avalikku loengut

Avalikud loengud südamerütmi varieeruvusest ja harjutustest ning Marmara ülikooli doktoriõpingutest toimuvad 3. ja 5. veebruaril Jakobi 2.

Professor Hasan Birol Çotuk Marmara ülikoolist Türgist peab veebruari alguses käitumis-, sotsiaal- ja terviseteaduste doktorikooli kutsel Tartus kaks avalikku loengut:

• teisipäeval, 3. veebruaril kell 14.15, Jakobi 5-203 „Heart rate variability and exercise“
  • neljapäeval, 5. veebruaril kell 14.15, Jakobi 5-203 „PhD education at Marmara University: structure, guidelines and research“

Loengutel on oodatud osalema kõik huvilised. Kummagi loengu kestus on 45 minutit, millele järgneb vaba mõttevahetus.

Oma uurimistöös keskendub professor füsioloogiliste rütmide analüüsimisele sünergeetika kontseptuaalses raamistikus. See tähendab, et elussüsteemide kompleksuse uurimisel tuleb mööda vaadata reduktsionistlikest lähenemistest ning just spordifüsioloogia pakub suurepärast elulist konteksti selliseks keeruliseks süsteemianalüüsiks.

Professor Birol Cotuk on Marmara ülikooli School of Physical Education and Sport dekaan ning kuulub Marmara ülikooli doktorikooli juhtkonda. 2012. aastal külastas ta Tartut, et viia meie doktorikoolis läbi intensiivkursus „Heart rate variability - theoretical considerations and practical use in health and training monitoring“, lisaks osales ta kutsutud esinejana konverentsil "Teadus, sport ja meditsiin IX".

Lisainfo: professor Vahur Ööpik, tel: 7375366; e-mail: vahur.oopik [ät] ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja