Matemaatika võistlusmängul Känguru osales rekordarv noori

21. märtsil toimunud Känguru võistlusmängul lahendas matemaatikaülesandeid 25 476 õpilast 403 koolist. Osalejaid oli eelmise aastaga võrreldes paar tuhat rohkem ja ühtlasi enam kui kunagi varem.

Võistlus korraldati kuues vanuserühmas 1.–12. klassini. Kõige arvukamalt oli lahendajaid kahes noorimas vanuserühmas. Ekolieride (3.–4. klass) vanuserühmas osales 6512 õpilast ja pre-ekolieride (1.–2. klass) seas 6179 õpilast. Koolide arvestuses oli kõige rohkem õpilasi Tallinna Reaalkoolist (623) ja Gustav Adolfi Gümnaasiumist (618).

Maksimumtulemuse saavutas 12 õpilast. Võistluse korraldaja Raili Vildi sõnul mõjutab õpilaste tulemusi võistluse piiratud kestus, mis paneb lahendajatele peale surve ega anna võimalust vastust pikalt kaaluda. „On väga hea, kui õpilasel jätkub hiljem kodus või koolis aega ja tahtmist ülesannetele veel kord rahulikult mõelda, sest see tuleb järgmistel kordadel kindlasti kasuks,“ lisas Vilt.

Iga vanuserühma parimale 11%-le saadetakse mai lõpuks koolidesse meened. Tulemuste protokolle hoitakse Tartu Ülikooli teaduskooli kodulehel avaldatuna 20. juunini.

Känguru võistlus on individuaalne ja toimub koolides kohapeal. Et võistluse formaat nõuab tihedat koostööd koolide ja neis töötavate õpetajatega, tunnustab ja tänab korraldustoimkond neid vastutuleku eest anda nii paljudele õpilastele võimalus oma nutikus proovile panna.

Känguru on rahvusvahelise taustaga populaarseim matemaatikavõistlus, mida korraldatakse igal aastal märtsis ligikaudu 80 riigis ja millest võtab osa rohkem kui 6 miljonit õpilast. Känguru ülesanded sünnivad rahvusvahelises koostöös ja tänavuste ülesannetega on võimalik tutvuda Tartu Ülikooli teaduskooli kodulehel alates 21. aprillist.

Eestis korraldab Känguru võistlust Tartu Ülikooli teaduskool koos Eesti Matemaatika Seltsiga. Võistlust toetas kunsti- ja hobitarvete kauplus Vunder.

Lisateave: Raili Vilt, TÜ teaduskooli metoodik, 737 5521, raili.vilt@ut.ee

Sandra Sommer