Matemaatikavõistlus „Kuubik“ toimub tänavu vaid ühes vanuserühmas

Homme, 23. novembrist läheb lahti veebipõhise matemaatikavõistluse „Kuubik“ esimene võistlusvoor. Varasemalt kahes vanuserühmas toimunud TÜ teaduskooli korraldatud mõõduvõtt ootab sel aastal osalema põhikooli 4.–7. klassi õpilasi.

„Kuubik“ on loogika- ja nuputamisülesannetest koosnev matemaatikavõistlus, mis paneb proovile osalejate nutikuse. Võistlus toimub neljas voorus ning igas voorus on lahendada kaheksa ülesannet. Osaleda võivad ka vanuserühmast nooremad ja vanemad õpilased.

Ehkki „Kuubiku“ juures on võistlusmoment oluline, pole see siiski esmatähtis. Võistluse läbiviija, TÜ teaduskooli matemaatikaõppe peaspetsialist Maksim Ivanov peab heast kohast tähtsamaks osavõttu ja matemaatikaülesannete lahendamise nautimist.

„Ülesandeid on tegelikult päris palju ja lahendamisele kulunud aeg seega suur,“ hindab Ivanov, lisades: „Need õpilased, kes viitsivad selle tee algusest lõpuni ette võtta, on ikka eriliselt tublid.“

Mis ikkagi motiveerib õpilasi kulutama oma niigi nappi aega matemaatikaülesannete lahendamisele? Ega õiget vastust ei teagi, kuid võimaliku vihje annab ehk ühe eelmise aasta võistleja lahenduslehe lõppu kirjutatud kommentaar: „Minu meelest olid väga lahedad ülesanded. Tahan samasuguseid ka koolitunnis õppida!“ Kui nüüd panna kokku huvitavad ülesanded ja tublid õpilased, siis tulemuseks ongi see, et ülesannete lahendamine läheb lenneldes ning kahju on, kui need otsa saavad.

Lisaks annab võistlusest osavõtt hea ettevalmistuse matemaatikaolümpiaadiks ja teisteks matemaatikavõistlusteks.

Eelmise aasta „Kuubiku“ võistlusest võttis osa 439 õpilast 94 Eesti koolist. Kõige arvukamalt osalejaid oli 6. klassist (130), neile järgnesid 3. klass (108), 5. klass (98) ja 4. klass (82). 21 õpilast osales vanusrühma väliselt kas noorematest või vanematest klassidest. 2014/15. õppeaasta „Kuubiku“ võitis Andres Alumets Sauga põhikooli 6. klassist.

Täpsem info võistluse kohta teaduskooli kodulehelt.

Lisainfo: Maksim Ivanov, TÜ teaduskooli matemaatika metoodik, 737 5521, maksim.ivanov@ut.ee

Kadri Kunnus
Tartu Ülikooli avalike suhete peaspetsialist