Matemaatikavõistlusel jõudis rekordarv õpilasi maksimumtulemuseni

17. märtsil toimunud Känguru matemaatika võistlusmängu vastuselehti laekus korraldajatele 405 koolist 21 912. Võrreldes eelmise aastaga osales võistlusel ligemale 1100 osalejat enam, koole lisandus 13.

„Tänavune võistlus üllatas taas rohke osavõtu ja väga heade tulemustega, rekordarv õpilasi jõudis maksimumtulemuseni,“ rõõmustas võistluse korraldaja, Tartu ülikooli teaduskooli matemaatika metoodik Raili Vilt.

Osalejaid tuli juurde igasse vanuserühma. Kõige arvukamalt oli osavõtjaid ekolieride (3.-4. klass) hulgas 5510. Neile järgnesid pre-ekolierid (1.-2. klass) 5391, benjaminid (5.-6. klass) 4337, kadetid (7.-8. klass) 3313, juuniorid (9.-10. klass) 2327 ja studentid (11.-12. klass) 1034 osavõtjaga.

Maksimumtulemuse said kõige suurema osavõtuarvuga ekolieri rühmas koguni 19 õpilast. Kõige nooremate seas esitasid perfektse vastuselehe viis last. Benjamini rühmas jõudsid maksimumtulemuseni kaks, juunioride rühmas üks ja studenti grupis üks õpilane. Kadettidel jäi tänavu napilt maksimumtulemus saavutamata.

„Õnnitlen kõiki võitjaid ning loodan, et osalejad tundsid rõõmu matemaatikaülesannete lahendamisest,“ ütles Raili Vilt, tunnustades ühtlasi ka koolide õpetajaid, kes aitasid kaasa võistluse õnnestumisele.

Iga vanuserühma 11% parimatele saadetakse mai lõpuks koolidesse suuremaid ja väiksemaid meeneid.

Känguru on rahvusvahelise taustaga populaarseim matemaatikavõistlus, mida korraldatakse igal aastal märtsis enam kui 60 riigis ja millest võtab osa rohkem kui kuus miljonit õpilast, kelle tulemusi siiski omavahel ei võrrelda. Känguru ülesanded sünnivad rahvusvahelises koostöös.

Tulemused on avaldatud 30 juunini http://www.teaduskool.ut.ee/et/ainevoistlused/kanguru. Lehelt leiab ka 2016. aasta võistluse ülesanded eesti ja vene keeles ning õiged vastused.

Eestis korraldab Känguru võistlust TÜ teaduskool koos Eesti matemaatika seltsiga. Võistlust toetas AS Vunder.

Raili Vilt, TÜ teaduskooli matemaatika metoodik
raili.vilt@ut.ee